Byla si vědoma faktu, že její outfity budou srovnávány s modely první dámy USA – bývalé v módní branži vycepované slovinské modelky. Otázkou je, nakolik svými značkovými kreacemi z luxusní Pařížské třídy v centru Prahy v duelu s Melanií Trumpovou obstojí.Za výběrem garderoby ženy české vládě šéfujícího miliardáře stojí jí oslovený stylista high society Filip Vaněk, který se stal kreativním ředitelem Alizé a nového jím vybudovaného butiku The Store, jenž se stal Mekkou nákupů bohaté elity.

Babiš a Monika u Trumpa a Melanie v Bílém domě (7. 3. 2019)
Autor: Blesk - Jakub Poláček

Body pro Moniku

Přepásaný, do valérů starorůžové a fialové laděný plášť s vysokými pásy z barveného norka lemovanými rukávy pochází od pravými kožichy mimo jiné proslavené zn. Fendi a je spolu s barevně sladěnými vysoce elegantními doplňky na plný počet hvězd. Bohužel o něco delší z něj vykukující šaty dojem dokonalosti jemně kazí. Pas rovněž zdůrazňující svrchník Melanie z jemné kůže od Alexy Chung díky materiálu a velkým nakládaným kapsám působí při vší eleganci poněkud sportovně, méně formálně. Ovšem lodičky, stejně jako u manželky premiéra, jsou bezchybné.

Babiš a Monika u Trumpa a Melanie v Bílém domě (7. 3. 2019)
Autor: Blesk - Jakub Poláček

Uměřenost od Victorie Beckhamové

Filip Vaněk pro návštěvu v Bílém domě vybral smetanové, pod prsy zajímavě přestřižené a pod lýtko sahající midi šaty se stojáčkem s dlouhou vázačkou na přezku v princess linii. Jejich autorkou je známá Victorie Beckhamová, která je svou střízlivou elegancí ve výbavě do USA zastoupena i jinými modely. 

Setkání prezidenta USA Donalda Trumpa s předsedou české vlády Andrejem Babišem v Bílém domě.
Autor: ČTK

Dvě v tom

První dáma USA Melania Trumpová (rodným jménem Melanija Knavsová) ani Monika Babišová do prestižních internátních škol nechodily, Harvard či jinou prestižní univerzitu nemají. Přesto se vypracovaly coby manželky mocných mužů do nejvyšších pater společnosti a své roli reprezentativní ženy se snaží dostát, jak nejlépe dovedou. A propos, i pohled zezadu nahrává pár bodů Monice.

Tichý luxus

Další vysoká karta do tiché hry luxusu jsou lodičky zn. Jimmy Choo s efektem hadí kůže, které ve skříni své majitelce vydrží celý život. Jedná se o ikonu, která se dá dědit podobně jako Birkinka.

Monika Babišová obula do Bílého domu luxusní lodičky značky Jimmy Choo
Autor: Reuters

 

VIDEO: Babiš s Monikou pod Masarykem: Ve Washingtonu zněla i česká hymna v podání Američana Reginalda

Fotogalerie
78 fotografií