Monika Babišová je nejlépe oblékanou ženou mezi manželkami vysokých tuzemských politiků, samotné političky včetně první dámy nevyjímaje. Takový je fakt, který u jisté množiny lidí, jež tuto glosu zaznamenají, rozhodně vyvolá antipatiemi vůči premiérovi, potažmo jeho ženě způsobené protesty, jež postrádají argumenty a jsou pouze dílem vypjatých emocí.

Nemají smysl stejně jako licitace o míře povrchnosti této paní mající image ženy ve zlaté kleci, která věčně brázdí Pařížskou třídou a utrácí nemalé jmění ve zdejších buticích. Důležité je, jak se v roli manželky v mnoha ohledech kontroverzně vnímaného premiéra prezentuje. V tuzemské společnosti i ve světě. To je pro módní kritiku podstatné.

Těžko překročit svůj stín

Monika od doby, kdy se po boku Andreje Babiše objevila na scéně, ušla kus cesty. Mnohé pochopila, velké přešlapy v etiketě nedělá, snaha o decentní eleganci, která se od ní očekává, je u ní znát. Na oficiálních akcích v zahraničí především. Ale podstatu ženy lidově zvané samice, nezapře. A i když již nosí rozpuštěné lokny dlouhých vlasů minimálně, hluboké dekolty na večírcích patří minulosti, její typ na dojmu noblesy, elegance body ubírá.

Na hraně byla i volba střihově zajímavých, do zvonu rozvolněných maxišatů. Jejich efektní kombinace rudé s vínovou a křivky obepínající (pro Babišovou nevhodná) strečová tkanina atakují natolik, že velké kruhy v uších jsou přes čáru. A byly by k diskuzi i kdyby se nejednalo o ženu, jejíž vhled, styling určuje společenský post.

Za společenským kolapsem ale především stojí tenká křivky kopírující látka, která je k postavě naprosto nemilosrdná. Závalce vyhřezávající z pod zařízlé podprsenky o citu pro věc nesvědčí. Takové modely patří na super štíhlou modelku a prádlo odepisují. Prádlo se vymstilo i v palbě blesků fotografů odhalujících pancíř podprsenky. Co na tom že byla bezešvá?

 

Fotogalerie
44 fotografií