Menzelův zdravotní stav po infekci mozku, operaci a dlouhém umělém spánku v zimě 2017 totiž nedovoluje, aby se režisér podobných akcí účastnil osobně. Od loňského podzimu už je sice zpět doma, na veřejnosti se ale neobjevil. Ocenění tak za něj většinou přebírá manželka Olga.

„Naštěstí si ale většinu cen Jirka převzal sám. Naposledy jsem za něj přebírala ocenění za herecký výkon v Tel Avivu. Určitě by bylo hezčí, kdyby si je převzal osobně, ale je po vážné nemoci v rekonvalescenci a nedá se nic jiného dělat,“ řekla Menzelová Blesku po tiskové konferenci. „Lepší se, ale stále je to vážné,“ dodala.

Přiznala, že přestože 26. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha Febiofest začne 21. března, sama ho vynechá. „Mám tolik práce kolem dětí a kolem Jirky, že nic jiného nestíhám. Času pro sebe mám málo,“ krčí rameny. Za cenu pro Jiřího je ale vděčná. „Každý musí mít radost, že se na něj nezapomnělo a jeho filmy stále žijí. Než všechny ceny je pro něj ale cennější, že lidé mají stále rádi právě jeho filmy,“ říká Olga.

Video
délka: 01:38.01

Olga Menzelová prolomila mlčení: Jiřího stav je stále vážný. Petr Macek

Fotogalerie
33 fotografií