Premiér tají milenku před rodinou? „Nikdy jsem se s ní nesetkala,“ říká Johnsonova sestra

Autor: Darina Jíchová - 
16. prosince 2019
21:50

Sestra britského premiéra Borise Johnsona (55), který minulý týden se svou Konzervativní stranou zaznamenal historické vítězství v předčasných volbách, Rachel (54) vystoupila v pořadu stanice ITV, kde komentovala nejen bratrův triumf, ale i jeho vztah s environmentální aktivistkou Carrie Symondsovou (31). Johnsonová připustila, že se se Symondsovou ještě nesetkala. Premiérův otec Stanley, který Johnsonovou doprovázel, vyjádřil premiérskému páru podporu, synovu partnerku dobře zná, informoval deník The Mirror.

Johnsonová je novinářka, stejné povolání si před svou politickou kariérou zvolil i její bratr, zkoušela štěstí i v politice, byla členkou Konzervativní strany, Liberálních demokratů i politického uskupení Změna pro Spojené království. Novinářka patří mezi Johnsonovy kritiky, protože se nebojí bratrovi říct, „jak to je“. Během rozhovoru však uvedla, že vítězství mu přeje.

Johnsonová: O Carrie jsem mluvit nepřišla

„Jsem na něj samozřejmě pyšná,“ nechala se slyšet Johnsonová. Moderátor pořadu Piers Morgan zavedl řeč na Symondsovou, označil ji za „hlavní hvězdu předvolebního tažení konzervativců“. „Carrie neznám, ještě jsme se neseznámily,“ šokovala svým prohlášením Johnsonová. „Ale o tom jsem sem mluvit nepřišla,“ reagovala vzápětí.

Symondsová stojí za rozpadem Johnsonova druhého manželství s právničkou Marinou Wheelerovou, se kterou má čtyři děti. Jsou to právě jeho potomci, kdo otcově milence nemůžou přijít na jméno a odmítají se s ní potkat. Premiér po vítězství u voleb naznačil, že by si Symondsovou, které přezdívá „vydřička“, rád vzal. Se sňatkem ale bude muset počkat, jeho rozvodové řízení ještě není u konce.

Premiér má ve vztahu podporu svého otce

Na rozdíl od Johnsonových dětí a sestry, jeho otec Stanley Symondsovou dobře zná. Účastnil se s ní několika environmentálních protestů. „Johnsonovi jsou sjednocení,“ řekl k otázce, zda podporuje synův vztah se Symondsovou.

Do parlamentu na slavnostní zahájení dorazila i přítelkyně premiéra Johnsona, Carrie Symondsová. Společnost jí dělal premiérův otec Stanley. (14.10.2019)Do parlamentu na slavnostní zahájení dorazila i přítelkyně premiéra Johnsona, Carrie Symondsová. Společnost jí dělal premiérův otec Stanley. (14.10.2019) | Reuters

Premiér Johnson se se Symondsovou, která působila i jako komunikační šéfka konzervativců, poprvé setkal před sedmi lety. Blondýnka mu totiž pomáhala se znovuzvolením londýnským starostou v roce 2012.

Symondsové se v britském tisku přezdívá „komunikační guru“. To, že jsou vztahy s veřejností a komunikace skutečně její silou, předvedla během předvolební kampaně konzervativců. Premiérova partnerka lobbovala hlavně za členky Konzervativní strany, její snaha se vyplatila.

Konzervativci ve volbách dosáhli historického vítězství, v parlamentu získali většinu, z 560 mandátů jim patří 365. Největší soupeř Johnsona Jeremy Corbyn a jeho labouristé zaznamenali naopak největší debakl od roku 1935, v Dolní sněmovně obsadí jen 203 křesel.

Nejmladší poslankyně se vzdá platu

Ve volbách rovněž uspěl rekordní počet političek, do parlamentu se jich dostalo 220, za konzervativce bude zasedat 86 poslankyň, za labouristy dokonce 104. I přes značný úspěch budou ženy ve vládě tvořit pouze něco málo přes třetinu.

Vůbec nejmladší poslankyní se stala Nadia Whittomeová, která ve svých 23 letech vyhrála jako labouristická kandidátka v obvodu Nottingham-východ. Whittomeová se po svém vítězství zavázala, že ze svého ročního platu věnuje 2,4 milionu na charitu a nechá si „jen“ milion korun, tedy mzdu, které by měl za rok dosáhnout každý Brit.

Video Johnson mezi ovcemi, voliči, studenty či mechaniky v depu formule: Britský premiér pak triumfoval v předčasných volbách. - Reuters

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud