Pomsta Trumpa mladšího: „Lhali!“ napsal o kongresmanech a zveřejnil jejich čísla

Autor: ČTK - 
14. prosince 2019
21:13

Stejnojmenný syn amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes na twitteru vyzval příznivce republikánského šéfa Bílého domu, aby zaplavili demokratické kongresmany tweety a telefonáty. Zveřejnil také čísla na 31 demokratických zákonodárců, o kterých tvrdí, že lhali, když podle něj v minulosti slíbili Trumpa podpořit.

„Dost!“ napsal Donald Trump mladší s tím, že níže zmínění demokratičtí kongresmani přislíbili, že se za prezidenta postaví. „Lhali! Nyní je čas, aby se ozvalo NAŠE HNUTÍ,“ poznamenal s tím, že jim Trumpovi příznivci mají volat a tweetovat neustále.

Čísla, která Trump mladší zveřejnil, nejsou soukromé telefony politiků, ale čísla do jejich kanceláří, která lze dohledat na internetu, poznamenala agentura DPA.

Sněmovna reprezentantů bude příští týden hlasovat, zda vznese na Trumpa ústavní žalobu. Ve sněmovně mají demokraté většinu, takže se prosazení žaloby předpokládá. Následný proces povede Senát, který ovládají republikáni, proto se nečeká, že by prezidenta zákonodárci sesadili.

Demokraté tvrdí, že šéf Bílého domu porušil přísahu tím, že se snažil přimět ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby ukrajinské úřady začaly vyšetřovat Trumpova politického soka z řad demokratů Joea Bidena.

Druhým bodem obžaloby jsou obstrukce vůči Kongresu, což se týká toho, že Bílý dům bránil členům administrativy spolupracovat při vyšetřování se Sněmovnou reprezentantů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Templ ( 17. prosince 2019 11:40 )

Správný přístup ať jim voliči dají po tlamách 👍😂

anonym01 ( 14. prosince 2019 22:13 )

TRUMP JETEN POSLEDNI KOMU BYCH VERILA!

vagin-analev ( 14. prosince 2019 21:49 )

Bohožel. Američeni mají trumpetu a mi emana a agenta STB. Kam ten svět spěje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud