Manželka premiéra zahodila chléb na zem? Žádná urážka, brání ženu Netanjahu

Autor: ČTK - 
20. srpna 2019
11:57

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu obhajoval svou manželku Saru, která při slavnostním uvítání na letišti v ukrajinské metropoli k rozhořčení místních médií upustila sousto chleba se solí, podaného jako symbol slovanské pohostinnosti. Hodila paní Netanjahuová chléb na zem úmyslně?

Manželka izraelského premiéra Benjamina Netanjahua Sara, která provází svého chotě při návštěvě v Kyjevě, při uvítání na letišti zahodila chléb se solí, nabídnutý ukrajinským děvčaty v krojích.

„Netanjahu si z nabídnutého bochníku odlomil kousek chleba a snědl jej. Pak odlomil další kousek a podal jej ženě. Sara jej vzala do ruky, ale nesnědla ho, a pustila jej na zem. S úsměvem pak popošla a přijala kytici květů,“ napsal dnes list Ukrajinska pravda na svém webu a dodal, že chléb se solí se podle slovanských zvyklostí nabízí hostům při slavnostních příležitostech na znamenaní velké úcty.

„Zdá se, že jsme vynalezli způsob, jak upoutat pozornost,“ uvedl nyní Netanjahu podle agentury Interfax-Ukrajina. „Jsem na historické návštěvě Ukrajiny, ale pochybuji, že by se tomu věnovala pozornost v médiích, kdyby nebylo příhody s chlebem,“ usoudil.

Zdůraznil také, že jeho choť se kvůli návštěvě, která přinesla dohodu o rozšíření zóny volného obchodu a o zastupitelském úřadu Ukrajiny v Jeruzalému, oblékla do šatů v ukrajinských národních barvách – žluté a modré.

Mluvčí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, s nímž Netanjahu v Kyjevě jednal a také uctil památku Židů zmasakrovaných nacisty za druhé světové války v rokli Babí Jar, ujistila, že hostitelé se necítí počínáním premiérovy manželky uraženi a že podobné drobnosti nemohou snížit význam první Netanjahuovy návštěvy Ukrajiny za 20 let.

Video Babišovi v Izraeli: Překopaný program a Žilková na letišti - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud