První dáma vyděsila Macronovou. O strachu o malé dcery promluvil premiér Austrálie

Autor: Darina Jíchová - 
5. prosince 2019
20:09

Australský premiér Scott Morrison (51) se svou manželkou Jenny (51) poskytl stanici Sky News otevřený rozhovor. Promluvil, jak se jako ministr pro přistěhovalectví bál o bezpečí své rodiny, zvláště o své dcery Abbey (11) a Lily (9). Morrisonová přišla s příhodou ze srpnového summitu G7, kde šokovala svou hostitelku, první dámu Francie Brigitte Macronovou, a kde si zaplavala v moři s britským premiérem Borisem Johnsonem, uvedl list Daily Mail.

První dáma Austrálie pobavila diváky několika příhodami ze summitu skupiny G7, na který letos v srpnu vyrazila s manželem do francouzského Biarritz. Zmínila se o tom, jak si v moři zaplavala s premiérem Johnsonem. „Je to dobrý plavec, byli jsme jediní ze summitu, kdo šel plavat do moře. On plaval daleko přede mnou,“ uvedla Morrisonová.

„Macronová je roztomilá“

„Vyděsila paní Macronovou,“ Morrison přerušil manželku. „To ano, Brigitte byla zděšená. Ptala se mě: Kam chceš jít plavat? A já jsem jí řekla, že do moře, že je to kousek od hotelu. To ne, Jenny, prosila mě, byla hrozně roztomilá. Hned šla zařídit, aby na mě někdo dohlédl, ale pozorovali mě z pláže,“ vypověděla s úsměvem.

Svěřila se také s tím, že se snaží s manželem nikam nejezdit, aby mohla být doma se svými dcerami. Morrisonovi si děti doslova vymodlili. Stejně starý pár se seznámil, když jim bylo 12 let, chodit spolu začali v 16 letech a brali se o 6 let později, téměř 18 let se manželé snažili počít dítě. Podstoupili několik umělých oplodnění, bohužel neúspěšných. Morrisonová pak otěhotněla přirozenou cestou. První dceru porodila těsně před svými 40. narozeninami.

Australský premiér Morrison na na instagramu rád chlubí svou rodinou.Australský premiér Morrison na na instagramu rád chlubí svou rodinou. | Instagram Scotta Morrisona

První dáma nerada opouští dcery

„Snažím se moc necestovat, pouze tam, kde je nutné, jako je summit G7 nebo summit G20, ale jinak jsem doma s holkami. Když jsem pryč, stýská se jim. Už si zvykly na to, že táta je pořád pryč, ale když mám odjet já, je to něco úplně jiného,“ připustila Morrisová. Její manžel doplnil, že první dáma je velmi oblíbená. „Kamkoli přijedu sám, všichni se ptají: Kde je Jenny,“ doplnil premiér.

Morrison se během interview věnoval vážnějším věcem. Zavedl řeč na dobu, kdy byl ministrem pro přistěhovalectví a ochranu hranic, a uvedl, že rozhodl o zrušení víza nebezpečného bosse motorkářského gangu Rebelové Alexe Velly. „Vella se narodil na Maltě, přesídlil do Austrálie, když mu bylo 14 let, občanství ale nikdy nezískal,“ vysvětlil Morrison. Popsal, že v roce 2014 byl Vella zapletený do případu únosu a vykořisťování, byl spojený také s prodejem drog, proto se rozhodl zrušit jeho vízum a nechat ho vyhostit.

Ochranka 24/7

Premiér připustil, že věděl, že si proti sobě poštve celý gang, proto nechal posilnit ochranku své rodiny, především svých dvou dcer. „V té době jsme museli být pod dohledem bodyguardů 24 hodin denně 7 dní v týdnu, tohle období trvalo dost dlouhou dobu, žili jsme pod hrozbou, že členové Vellova gangu přijdou s odplatou, naštěstí se tak nestalo. Nechtěl jsem ale nic riskovat,“ vypověděl Morrison.

Poukázal na to, že Vella sice neměl australské občanství, ale jeho manželka, dva synové, dva nevlastní synové, 9 vnoučat, 9 sourozenců a jeho matky byli podle zákona všichni Australané. „Vella naše rozhodnutí několikrát napadl, ale my jsme to dotáhli do konce a vyhostili jsme ho na Maltu a naše vláda dohlédne na to, aby tam zůstal,“ zakončil Morrison.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud