Miss Moskva chce od sultána tučné výživné: 700 tisíc měsíčně a dům i byt navrch

Autor: Darina Jíchová - 
3. října 2019
14:05

„Válka Roseových“ mezi bývalou Miss Moskvy, exmodelkou Oksanou Vojevodinovou, a malajsijským sultánem Muhammadem V. pokračuje. Poté, co Ruska podala exkluzivní rozhovor o krachu jejich manželství, kde se postavila do role „silné ženy a matky samoživitelky“, královský palác vrací úder. Zdroj blízký sultánově rodině odhalil, že Vojevodinová požaduje tučné rozvodové vyrovnání, chce mimo jiné sídlo v Londýně, luxusní byt v Moskvě nebo 694 tisíc korun jako měsíční výživné, napsal deník Daily Mail.

Vztah Rusky, která se nechvalně proslavila intimní scénou v reality show, a malajsijského sultána, který je známý také pod civilním jménem Faris, připomínal romantický film. Poznali se v roce 2017, když byl Faris králem Malajsie. Vojevodinová kvůli němu konvertovala k islámu a přijala muslimské jméno Rihanna, pod kterým vystupuje na sociálních sítích.

Oksana Vojevodinová na snímku z Prahy.Oksana Vojevodinová na snímku z Prahy. | Instagram Oksany Vojevodinové

Pohádka bez šťastného konce

O rok později byla svatba, pár měl dokonce dva obřady. Nejdříve tajný muslimský, po kterém loni na podzim přišla opulentní svatba v Moskvě. Právě tehdy se svět a královský palác o sultánově nové ženě dozvěděl.

Tisk o tom informovala jedna z kamarádek exmodelky. Pohádka skončila stejně rychle, jako začala, sultán od manželky odešel již v prosinci 2018, jak pro Daily Mail minulý týden odtajnila Vojevodinová. Ruska v té době byla ve 4. měsíci těhotenství.

Manželé se od loňského prosince neviděli, Vojevodinová tvrdí, že neví, co se mezi nimi stalo. Popírá, že by byla informována o rozvodu, a odmítá, že její manželství skončilo. Podle ní jsou s manželem „navždy spojeni skrze syna“, kterého mu porodila letos na jaře.

Vojevodinová tvrdí, že se o syna stará sama

Faris pod nátlakem ostatních malajsijských sultánů v lednu abdikoval, v červnu pak následoval rozvod. Sultán třikrát zopakoval „talák“, čímž podle práva šaría ukončil manželství, zbytek za něj v červenci u soudu v Singapuru vyřídili právníci. Jako hlavní důvod rozvodu byly uvedeny pochybnosti o tom, že syn Vojevodinové je jeho.

Ruska reportérům Daily Mailu sdělila, že je připravená se synem Leonem podstoupit test otcovství, aby pochyby vyvrátila. Dítě označila za „vysněného a vymodleného“ potomka svého manžela. Pár měl očividně problém s početím a navštěvovali reprodukční kliniku v Německu. Vojevodinová vypověděla, že o syna se stará sama, uvedla, že pracuje, aby měla na nájem.

Oksana Vojevodinová a malajsijský sultán Muhammad V. na opulentním obřadu v Moskvě.Oksana Vojevodinová a malajsijský sultán Muhammad V. na opulentním obřadu v Moskvě. | reprofoto/instagram/rihanapetra

Zdroj z malajsijského královského paláce odhalil, že Ruska od sultána požaduje tučné rozvodové vyrovnání. Kromě téměř 700 tisícového výživného, chce dům v Londýně v hodnotě 231 milionů korun a byt v Moskvě za 34 milionů korun. Její požadavky podle zdroje sultán označil za „astronomické“.

Ruska má astronomické požadavky: Dům v Londýně, byt v Moskvě

„Kdo si myslí, že jsem? Bill Gates?“ rozčiloval se prý sultán, když mu jeho právníci sdělili nároky Vojevodinové. „To už jde Leon do Etonu (poz. red.: soukromá britská škola), že pro dítě chce tolik?“ divil se dál sultán. Královský palác rovněž potvrdil, že ji Faris během jejich vztahu zahrnoval drahými dary. Jen její zásnubní prsten od klenotníka Jacoba Araba vyšel na 5,8 milionu korun. Ke svatbě také dostala luxusní Porsche Cayenne za 3,4 miliony korun.

Zdroj sdělil novinářům, že Faris byl nepřipravený na „mediální kolotoč“, který následoval potom, co se tisk o jeho svatbě s exmodelkou dozvěděl. Sultán věřil Vojevodinové, když mu slibovala, že obřad bude „malý, jen v kruhu rodiny a nejbližších přátel“. Před kritikou konzervativních Malajsijců ho pak nezachránilo ani to, že patřil mezi nejoblíbenější vládce země.

„Myslel, že mu rozumí, když chtěl, aby vše proběhlo diskrétně,“ prohlásil zdroj. „Bylo mu to dost nepříjemné. Obřad se změnil v módní přehlídku s estrádou, pozvala si zpěváky a další umělce,“ popsali Farisovi příbuzní, kteří byli na moskevské svatbě. „Poslední ranou pro něj bylo, když se jejich fotky objevily v ruských novinách, pak i ve světových a domácích,“ doplnili příbuzní.

Měl sultán za ženu Češku?

Vojevodinová tvrdí, že s manželem před sebou neměli tajemství. Jedno „jeho velké bolestné“ prozradila na svém instagramu, kde navzdory oficiálním údajům oznámila, že sultán byl před ní dvakrát ženatý. Poprvé s malajsijskou princeznou a podruhé „s ženou z Česka“, která ho podvedla a vzala si ho, i když ještě nebyla rozvedená. Její slova jsou jedinou informací o této „záhadné Češce“.

Faris měl také vědět o scéně z reality show, kde si v bazénu užívala sex s dalším účastníkem pořadu. „Kdyby o té scéně z bazénu věděl, nikdy by se nevzali,“ tvrdí zdroj z královského paláce. „Nemusíte být král nebo sultán, abyste došli k takovému rozhodnutí, žádný zodpovědný muž by si ji nevzal,“ doplnil.

Takhle si Vojevodina užívala v reality show.Takhle si Vojevodina užívala v reality show. | Profimedia.cz

„Rychle pochopil, že není vhodná pro roli královny. Nepředstavil ji ani svým rodičům,“ prohlásil zdroj. Faris dokonce ani neviděl svého domnělého syna Leona. Zdroj rovněž vyvrátil tvrzení Vojevodinové, že o rozvodu nevěděla. „Byla obeznámena, dostala štědrou nabídku na vyrovnání. K testu otcovství musím říct, že ho od svého květnového porodu dvakrát odmítla podstoupit,“ vyjevil zdroj.

Je malý Leon synem Putinova agenta?

„Asi chtěla počkat, jak bude dítě vypadat. Možná si nebyla jistá, kdo je jeho otec. Jméno Leon má kořeny v Malajsii, to ano, ale také je až nápadně podobné jménu jejího blízkého přítele Leonida Zasuchina,“ podotkl zdroj.

Zasuchin je ruský obchodník, který se v jednom rozhovoru pochlubil, že se v kontrarozvědce FSB učil „ od samotného Vladimira Putina“. Nic však nenasvědčuje tomu, že malý Leon je Zasuchinův syn, zvláště proto, že dítě má ve tváři asijské rysy.

Farisovi podle zdroje rovněž vadí instagram Vojevodinové, kde Ruska často sdílí snímky z jejich společného života. „Ráda si fotí selfie. Nečekal, že je bude zveřejňovat, nebo používat proti němu,“ vysvětlil zdroj. „Je vidět, že nemá žádný respekt vůči královské rodině, je to smutné,“ uvedl informátor.

Soucit s ní nemají ani Malajsijci

Ani běžní Malajsijci k Vojevodinové nechovají sympatie. „Nemohla být spokojená, že bude sultánovou ženou? Nemohla mlčet a zůstat v ústraní? Musí na internetu šířit lži?“ objevuje se v komentářích u příspěvků Vojevodinové, která často přidává popisky jak v ruštině a angličtině, tak v malajštině.

Zdroj na závěr dodal, že sultán je ochotný se s Vojevodinovou dohodnout na finančním vyrovnání, nepřistoupí však na její požadavky. „Byt, ve kterém žije, jí pořídil Faris. Jezdí autem, které jí dal. Výživné dostane, ale nebude to žádná přemrštěná částka. Svoji byli jen rok, z toho půlroku žili od sebe,“ uzavřel zdroj.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud