Rozvod Miss Moskvy: Tchyně ji dusila, bývalému králi už vybrali „vhodnější ženu“

Autor: Darina Jíchová - 
13. 8. 2019
14:00

Pohádka bývalé Miss Moskvy, modelky a hvězdy reality show Oksany Vojevodinové (25) skončila. Loni se provdala za malajsijského krále, sultána Muhammada V. (50), jenž kvůli ní musel abdikovat. Manželství ale nezachránil ani novorozený syn, po kterém mocnář toužil. Přestože Vojevodinová, která ještě před svatbou konvertovala k islámu a přijala muslimské jméno Rihanna Oksana Petra, tvrdí, že nedostala žádné rozvodové papíry, královská rodina už někdejšímu vládci vybrala novou ženu, uvedl deník Daily Mail.

Kremelský zdroj potvrdil tisku, že malajsijská královská rodina oznámila, že Muhammadovi našli „novou nevěstu“, která je pro něj „vhodnější ženou“ než ruská exmodelka. Vojevodinová nejenže popírá rozvod, odmítá rovněž přiznat krach manželství, přestože je i se synem v Moskvě. „Nerozumí tomu, proč se k ní Muhammad teď chová tak chladně,“ informovali tisk přátelé Vojevodinové.

Ruska Oksana Vojevodinová popírá zprávy o rozvodu s malajsijským králem.Ruska Oksana Vojevodinová popírá zprávy o rozvodu s malajsijským králem. | Instagram Rihanny Oksany Petry

K rozvodu exkrále donutila rodina

Prokremelské noviny Komsomolskaja pravda uvedly, že k rozvodu Muhammada, který je nyní známý jako Faris, donutila jeho rodina, zvláště pak jeho matka a další malajsijští sultánové. „Tamní královská rodina ho nejdřív přinutila kvůli svatbě abdikovat a pak i opustit manželku, ke které byli dost nepřívětiví,“ cituje list zdroj z ruského ministerstva zahraničí.

Tentýž zdroj tvrdí, že k rozpadu manželství rozhodně nevedly pochybnosti o otcovství dítěte, které Vojevodinové porodila v květnu. „Bývalý král neměl žádný důvod k žárlivosti, nicméně jeho rodina byla od začátku proti jejich vztahu. Je tradicí, že si král vezme ženu z tamní společnosti. Oksanu viděli jako špatnou volbu. Král byl nejdřív rozhodný, řekl, že si ji vezme i za cenu koruny, a to také udělal. Svatbu dokonce pár měsíců drželi v tajnosti,“ uvedl zdroj.

„Když pravda vyšla najevo, neměl král jinou možnost než abdikovat, doufal ale, že jeho rodina a další šlechtické rody Oksanu přijmou. To se nestalo, nejhůř se k ní chovala jeho matka Tengku Anis (tchyně Oksany, pozn. red.), ona a další příbuzní ho pak dohnali k rozvodu. K tomu došlo podle práva šaría, jen třikrát zopakoval talák,“ vysvětlil tisku zdroj z ministerstva.

Miss Moskva o rozvodu vůbec nevěděla

„Právníci to pak svedli na nevěru a podezření, že Oksanin syn není krále. Faris sám však nepochybuje o tom, že chlapec je jeho, nechal ale právníky, aby to řešili, jak jeho rodina chtěla. Oksana o ničem nevěděla, vůbec netušila, že rozvod proběhl,“ doplnil zdroj. „V muslimském světě se jen zřídka dbá na názor ženy, natož pak cizinky,“ napsala Komsomolskaja pravda.

Ruska Oksana Vojevodinová popírá zprávy o rozvodu s malajsijským králem.Ruska Oksana Vojevodinová popírá zprávy o rozvodu s malajsijským králem. | Instagram Rihanny Oksany Petry

Vojevodinová v současnosti žije se synem v honosném domě v elitní čtvrti Barvicha na předměstí Moskvy. Náklady na její živobytí hradí její exmanžel. Tříměsíční Leon má za sebou první vážnější nemoc, o které Vojevodinová informovala na svém instagramu. Chlapec prodělal akutní zánět středního ucha, vyděšená novopečená matka se o zážitek podělila se svými fanoušky. Kvůli nemoci nemohli odjet na dovolenou do Španělska.

Právník Vojevodinové Jevgenij Tarlo se snaží prokázat, že mezi manželi nedošlo k řádnému rozvodu. „Včera jsem mluvil s Oksanou, trváme na tom, že žádný rozvod neproběhl a že jejich syn pár navždy pojí. Nový případný sňatek Muhammada nepřijmeme,“ sdělil tisku Tarlo, který dříve býval ruským senátorem.

„Nemáme žádný právní dokument a bez něho o rozvodu nelze ani spekulovat,“ Tarlo dodal, že i přes skandál je pár v neustálém kontaktu, exkrál Vojevodinové platí veškeré výdaje a ona učí jejich syna malajsky.

„Oksana skrývá svou bolest“

„Oksana sice vypadá skvěle, ale očividně trpí. Sultána a jejich syna miluje. Myslí jen na dítě, měla komplikované těhotenství, osmkrát musela být hospitalizována jen, aby nepotratila. S manželem mají dobrý vztah, nevím, co se na jeho straně stalo. Nerozumí tomu ani Oksana, malajsijské noviny píšou o tom, že to není královo dítě, že mu Oksana byla nevěrná, ale to je nesmysl,“ vypověděla blízká přítelkyně exmodelky Tatiana Adreaová.

Jeden z exkrálových právníků Koh Tien Hua prohlásil, že o rozvodu, který proběhl 1. července v Singapuru, informovali ruského právníka Alexandra Dobrovinského, advokát na dotazy novinářů nereagoval.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kajmen1 ( 13. srpna 2019 23:50 )

Paneláky jo, ale v těhlech má každý byt svůj hajzlík i kuchyn a od 18 poschodí jezdí do 40 výtah.

jiznicechy ( 13. srpna 2019 15:01 )

No já nevím, normální ruské paneláky - aspoň na Google maps. Tohle že by byla elitní čtvrť?

Zobrazit celou diskusi
Další videa