Karel Gott i po smrti dobyl svět: Píšou o něm v USA, Číně, Peru i Libanonu

Autor: Darina Jíchová - 
3. října 2019
10:20

Celým Českem včera otřásla zpráva o smrti oblíbeného zpěváka Karla Gotta (†80), který je považován za nejznámějšího českého zpěváka. O jeho dosahu svědčí i to, že o jeho smrti informovala média po celém světě, nejen sousední německé, rakouské, polské či slovenské listy, ale i deníky ve Spojených státech, Kanadě, Číně, v Peru, Libanonu nebo na Tchaj-wanu.

Světoví novináři připomínají Gottovu pěveckou kariéru i to, že byl vyučeným elektrikářem. Zmiňují mnoho jeho přízvisek: mistr, maestro, „božský Kája“ a vůbec nejpopulárnější je v zahraničních médiích jeho přezdívka „Sinatra z Východu“. Zvláště pak deník New York Times zmapoval Gottovo angažmá v USA, kde pochytil „styl Franka Sinatry“.

V Brazílii si vyzpíval zlatou medaili

O Gottovi nepsala ale jen západní média, nýbrž i asijská a africká. Čínská státní agentura Sin-chua ve svém článku o Gottovi vyzdvihla „smutek“ prezidenta Miloše Zemana a to, že se zpěvákovi dostane státního pohřbu. Obdobnou zprávu přinesla také tchajwanská a filipínská verze portálu Yahoo, libanonský deník An-Nahar, jordánský deník Mena nebo egyptský server Shorouk News. O jeho boji s leukemií v září psal také malajsisjský list Malay Times.

Nad ztrátou „českého zlatého“ slavíka truchlí i Gruzínci, o jeho smrti informovala rozhlasová stanice Radio Tavisupleba. Na „božského Karla“ nezapomněli ani v Jižní Americe, píší o něm brazilští i peruánští novináři. Připomínají hlavně to, že v brazilské pěvecké soutěži si Gott vyzpíval zlatou medaili.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

iFender ( 3. října 2019 16:04 )

Frank Sinatra mel HLAVNE uplne jinou barvu hlasu nevim proc ho s nim srovnavali.

tonygresi ( 3. října 2019 12:18 )

Ale zde nejde o stejnou barvu hlasu. Jde o popularitu, úspěch a slávu.

gnr54 ( 3. října 2019 12:18 )

Taky si myslím.

liskabystrouska ( 3. října 2019 11:02 )

Sinatra mel do Gotta hlasove hodne daleko...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud