Mayová si v teniskách a s batůžkem užívá dovolenou. Expremiérka vyrazila na nákupy

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
31. července 2019
13:10

Expremiérka Theresa Mayová si s manželem Philipem užívá dovolenou, v ležérním oblečení se spolu procházejí po severoitalském městě Sirmione. Mayová nevypadá, že by ji něco trápilo a už rozhodně ne brexit, tyto starosti přenechala svému nástupci Borisi Johnsonovi. Kostýmky a podpatky spojené se svou bývalou funkcí také nechala doma, vyměnila je za béžové kalhoty, modré tílko, batůžek a bílé tenisky, manžel jí sekundul ve strakaté košili, napsal deník Daily Mail.

Do Itálie Mayová vyrazila už minulý týden, kdy oficiálně opustila pozici britské předsedkyně vlády. Útočiště našla v údolí Alp, na břehu Gardského jezera, které je největším jezerem v Itálii. Z dovolené si podle pořízených snímků přiveze kromě zážitků i nějaký šperk. Fotografové ji zachytili, jak v Sirmione nakupuje.

Theresa Mayová a její manžel Philip byli v Itálii loni i předloni.Theresa Mayová a její manžel Philip byli v Itálii loni i předloni. | Reuters

Není to poprvé, kdy politička s manželem do severoitalského regionu vyrazili, u Gardského jezera byla na prázdninách už dvakrát. Není to ale jen Mayová, kdo miluje italské Alpy a pravidelně je v létě navštěvuje, každoročně tam zavítá také německá kancléřka Angela Merkelová s manželem Joachimem Sauerem, jen loni si kvůli politické krizi prázdniny v Jižním Tyrolsku odpustila.

Johnson „se pere“ s irskou pojistkou

Zatímco Mayová relaxuje, nový premiér Johnson řeší brexit, zvláště pak podobu tzv. irské pojistky upravující režim na irské hranici poté, co Británie opustí Evropskou unii. V úterním telefonátu s irským premiérem Leem Varadkarem Johnson řekl, že britská vláda nikdy nevrátí „fyzickou kontrolu nebo fyzickou infrastrukturu“ na hranici mezi Irskem a Severním Irskem.

Zároveň však odmítá současnou brexitovou dohodu, která zahrnuje mechanismy zachování volného režimu na irské hranici. 

Johnson v rozhovoru se svým irským protějškem zopakoval, že přijatelná je pro něj pouze taková brexitová dohoda, která „pojistku zruší“. Podle Varadkara se ale uspokojivá alternativa zatím neobjevila.

Video  Slzy a silné dojetí britské premiérky. Mayová emotivně oznámila rezignaci  - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud