Děsivé záběry: Na loď otců s dětmi vyskočil obří žralok

Autor: tva - 
22. 7. 2019
19:54

Skupina otců a jejich synů se vydala rybařit na lodi do zálivu u pobřeží amerického státu Massachusetts. Výlet se stal nezapomenutelným ve chvíli, kdy před nimi z vody vyplul a vyskočil žralok bílý. Muž jménem Doug Nelson navíc stačil celou událost natočit na mobilní telefon. Informuje o tom web zpravodajské stanice CNN.

V zálivu Cape Cod Bay se mořští predátoři vyskytují každé léto v poměrně hojném počtu. Tento rok je počet případů, kdy přišli žraloci do styku s lidmi, však nebývalé vysoký. Na konci června jiná skupina zaznamenala u pobřeží hejno dvanácti žraloků bílých. Přilehlá pláž musela být kvůli příliš častému výskytu predátorů dokonce na čas uzavřena turistům.

Poslední smrtelný útok se do loňska stal v roce 1936

Jejich přítomnost je často dávána do souvislosti s narůstající populací tuleňů a lachtanů, kteří jsou oblíbeným pokrmem žraloků. Důkazem toho, že dokážou být člověku skutečně nebezpeční, je případ ze září minulého roku. Po útoku žraloka v Cape Cod Bay zemřel šestadvacetiletý muž. V Massachusetts do té doby došlo k úmrtí člověka, které by měl na svědomí žralok, naposledy v roce 1936.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

prazanda1 ( 24. července 2019 18:27 )

banany: Tebe bych i s rodinou utratil. Zbytecni lidé, závislí na dávkách. Verbez.

prazanda1 ( 24. července 2019 18:24 )

Ty jsi dement, který nebyl dal než v těch Bohnicích. Amerika je krásná země (příroda, fauna, národní parky) a priblbli zavistivi Cehuni se mohou vzteky posrat, že musí smrdet u baráku. To je fakt hnusný národ ten náš. Bleee 👎

naidka ( 23. července 2019 19:25 )

To píšeš pokaždé a ještě jak jsou hnusní. Žádný živočich v přírodě neškodí víc než člověk, sores.

naidka ( 23. července 2019 19:22 )

Kde se na lodi otců a synů vzala, že.

naidka ( 23. července 2019 19:19 )

14ti vteřinový záběr, kdy je ze žraloka při bujnější fantazii vidět jenom potápějící se ocas, je skutečně děsivý.

Zobrazit celou diskusi
Další videa