Nejsem na zajíčky, tvrdí Macronová. Moc o 25 let mladšího prezidenta ji děsí

Autor: Darina Jíchová - 
25. 6. 2019
18:55

Je vidět, ale není slyšet - první dáma Francie Brigitte Macronová (66) toho moc nenamluví. Teď prozradila, jaké slabosti má její manžel Emmanuel (41). Podle ní si neumí dávat pozor na pusu.  A v rozhovoru pro francouzskou televizi RTL přišla řeč i na jejich věkový rozdíl. Přiznala, že nesnáší, když se o ní píše jako o „vyzrálé ženě, která má ráda zajíčky“.

Na adresu svého manžela Macronová rozhodně nešetřila kritikou, jako jeho bývalá učitelka ho zná z jeho teenagerských let. Přiznala, že jako prezident dělá chyby a že ho na ně musela několikrát upozornit. Mírní ho zvláště, co se jeho „ostrého jazyka“ týče. „Může být někdy neomalený,“ sdělila novinářům.

První dáma Francie Brigitte Macronová.První dáma Francie Brigitte Macronová. | Profimedia.cz

Macronová: Neuvědomuje si, co říká

„Snažím se mu vysvětlit, že některé věci, které říká, mohou lidem dost ublížit. Někdy se prostě nehlídá a ujede mu to,“ Macronová zdůraznila, že prezidenta rozhodně „nemá pod palcem ani ho nekontroluje“. „Domnívá se, že se musí vždycky chovat přirozeně a upřímně, to ale někdy nadělá více škody než užitku,“ uvedla první dáma. Macron je znám svými kousavými poznámkami, které mu vykoledovaly pověst arogantního prezidenta a elitáře, který se nedokáže vcítit do běžného občana.

Jasným příkladem je Macronův projev k nezaměstnaným Francouzům, kterým řekl, že pokud skutečně chtějí pracovat, „stačí přejít ulici“ a najít si práci. Tisk se okamžitě pustil do Macrona, psalo se, že nemá kontakt s realitou ani běžnými Francouzi, kteří „třou nouzi s bídou a on si do nich ještě kopnul“. „Ani si to neuvědomil, nedošlo mu, co vypustil z pusy a že působí povýšeně,“ vysvětlila manželovo jednání Macronová.

První dáma slíbila, že si prezident pro příště takové komentáře ušetří. Díky pozornosti médií však nezaměstnaný muž, na kterého byl Macronův útok namířen, rychle našel práci.

První dáma není šedá eminence manželovy vlády

Během rozhovoru se Macronová rovněž dotkla manželova bleskového vzestupu k moci. Svěřila se s tím, že jako pedagožka nikdy neměla politické ambice a Macronovo vítězství v prezidentských volbách v roce 2017 ji šokovalo a vyděsilo. Připustila, že se manžel někdy „pere“ s pochybnostmi ohledně svých rozhodnutí, na jeho obranu však uvedla, že není „chladný a nezúčastněný vůdce“, jak se o něm někdy píše.

Macronová se zmínila také o protestech tzv. žlutých vest, které Francii svírají už od loňského listopadu a které přerostly v protivládní demonstrace. Osobně se strádajícími lidmi soucítí a chápe jejich odpor vůči manželově přísné ekonomické politice. Následně přiznala, že měla strach, když se protesty změnily v násilné výtržnosti.

První dáma také ukončila veškeré spekulace o tom, že je to ona, kdo z pozadí „vládne Francii a tahá za nitky“. „Ne ne, nemám žádnou politickou roli, pro politiku nemám cit, nesnesla bych tu soutěživost,“ dodala Macronová. „Jsem tu pro něj, když mě potřebuje, ví, kde mě najde,“ manželovi je podporou a stojí za ním a jeho vládou.

„Přitahovali mě muži mého věku.“

Hlavním tématem, o kterém se ve spojitosti s Macronovými píše, je jejich věkový rozdíl. První dáma je o čtvrt století starší než prezident a bývala jeho učitelkou na střední škole. „Nesnáším přirovnání žena-puma, zkušená starší žena, která číhá na zajíčky. Vždycky mě přitahovali muži mého věku, Emmanuel byl jediná výjimka,“ řekla během rozhovoru.

Macronová rovněž přiznala, že její románek s Macronem z počátku dost ublížil jejím dětem z prvního manželství, dodala však, že pokud by neměla jejich „požehnání“, nikdy by si ho nevzala.

„Nejsme vzorový pár, nejsme normální pár, ale každý vztah je komplikovaný, každý den se lidé potýkají s nějakými obtížemi. Máme různé rituály, do postele nikdy nechodíme naštvaní – spory řešíme před spánkem, denně spolu večeříme a podobně,“ uvedla Macronová.

Video Trump hodnotil tělo francouzské první dámy: Poslechněte si, co řekl - Reuters, Facebook / Elysejský palác

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

victor1 ( 26. června 2019 10:30 )

Není na zajíčky,ale blbec Macron je pomalu nekrofil.

gepama ( 26. června 2019 08:06 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

dajka123 ( 25. června 2019 20:39 )

"Nejsme vzorový pár, nejsme normální pár..." No to nejste, která normální ženská by opustila rodinu, své děti kvůli o 25let mladšímu gayovi? Žádná.

titan33 ( 25. června 2019 19:47 )

evidentně nechápeš souvislost dění politiky ve Francii, nějaká paruka je všem u hajzlu

banany ( 25. června 2019 19:16 )

Evidentně babi s vnukem!!!! Copak asi má pod tou parukou?????

Zobrazit celou diskusi
Další videa