Co to má na sobě? Jindy šik Macronová (65) se v Egyptě předvedla v teniskách

Autor: Darina Jíchová - 
28. ledna 2019
10:11

První dáma Francie Brigitte Macronová (65) doprovází svého manžela, prezidenta Emmanuela Macrona (41), na jeho cestě do Egypta. V neděli společně navštívili starověký chrám, jindy elegantní Macronová všechny zarazila svým výběrem obuvi. K šedému kostýmku místo oblíbených lodiček obula tenisky od značky Louis Vuitton za necelých 19 tisíc korun, informoval deník Daily Mail.

Macron vyrazil na třídenní návštěvu Egypta, včera zavítal i do starověkového chrámu Abú Simbel postaveného za vlády faraona Ramsese II. Pozornost novinářů se ale neupírala na prezidenta, ale na nohy jeho manželky.

První dáma Francie Brigitte Macronová proslula svým vytříbeným módním vkusem, minišaty obvykle doplňuje lodičkami s vysokými podpatky. Na snímku s manželem, Emmanuelem Macronem.První dáma Francie Brigitte Macronová proslula svým vytříbeným módním vkusem, minišaty obvykle doplňuje lodičkami s vysokými podpatky. Na snímku s manželem, Emmanuelem Macronem. | Reuters

Lodičky nahradily tenisky

To není nic neobvyklého, Macronová proslula svou láskou ke krátkým sukním a vysokým podpatkům. Tentokrát ale všem vytřela zrak. V Egyptě se oblékla do šedého kalhotového kostýmku s jemným proužkem, ještě větší šok však vyvolaly její boty. Lodičky na jehlách nechala doma a vytáhla tenisky.

Model z módního domu Louis Vuiton, který obula první dáma, se nedá koupit, podobný kousek ze stejné kolekce vyjde na 18 842 korun. Macronovi odjeli na třídenní cestu do Egypta a na chvilku opustili protesty hnutí tzv. žlutých vest, které již několik měsíců probíhají ve Francii.

Horší než za Mubáraka

V pondělí se má Macron sejít s egyptským prezidetem Abdalem Fattáhem Sísím, chtějí jednat o posílení „strategické spolupráce“ mezi oběma zeměmi. Francouzský prezident by měl během návštěvy podepsat 30 obchodních smluv, zvláště v oblasti dopravního, energetického a potravinářského průmyslu a zdravotnictví.

Macron si chce se Sísím rovněž promluvit o porušování lidských práv v Egyptě. „Situace se zhoršila,“ nechal se slyšet Francouz, doplnil, že zadržováni nejsou jen Sísího oponenti. „Ve vězení končí demokraté, aktivisti, homosexuálové, novináři a ženy. Lidé, co nijak neohrožují režim,“ prohlásil Macron. „Egyptská občanská společnost současnou vládu hodnotí jako ještě více nekompromisní režim, než ten Mubárakův,“ vysvětlil s odkazem na vládu diktátora Husního Mubáraka svrženého v roce 2011.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud