Nikdy nejezte syrové těsto, varují odborníci. Existuje víc rizik než jen vajíčka

Autor: Mii - 
11. června 2019
21:12

Každý, kdo se někdy snažil něco upéct, zná tu situaci. Umíchá těsto, které vypadá tak lákavě, že by ho nejradši ochutnal ještě před upečením. Jíst syrové těsto ale může být nebezpečné, varuje americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Nejde přitom jen o neuvařená vajíčka, která mohou obsahovat salmonelu – rizik je mnohem více.

„Řekněte ne syrovému těstu! Syrové těsto vám může způsobit otravu,“ uvádí CDC na twitteru s odkazem na sérii doporučení, proč by se lidé měli ovládat a nikdy neolizovat při pečení vařečky. Mouka, která ještě neprošla žárem, totiž není zcela bezpečná.

„Mouka je typicky syrový zemědělský produkt. To znamená, že nebyl ošetřen, aby neobsahoval bakterie, jako je Escherichia coli (E.coli). Škodlivé organismy mohly kontaminovat zrna, zatímco byla na poli nebo během dalších fází produkce,“ vysvětluje úřad.

Nebezpečné je to jen do chvíle, kdy se mouky dotkne vysoká teplota. „Bakterie se usmrtí během pečení. Právě proto byste nikdy neměli jíst syrové těsto – a to z žádné mouky,“ zdůrazňuje centrum.

E.coli může vést až ke smrti

Samozřejmě nelze opomenout syrová vajíčka a jejich možnou kontaminaci bakterií salmonely. I ta se usmrtí žárem. Pokud se jí člověk nakazí, čeká jej průjem, horečka a bolesti břicha. První příznaky přicházejí 6 až 48 hodin po kontaktu s bakterií a léčba bez antibiotik trvá 4 až 7 dní. S nimi je rekonvalescence rychlejší, ovšem ne vždy jsou nutná.

Salmonela představuje větší riziko pro osoby se sníženou imunitou, seniory a děti. U nich má rovněž závaznější průběh nákaza E.coli a i ta se projevuje zvracením, bolestmi břicha a průjmem. Většina lidí se uzdraví během týdne, může ovšem nastat hemolyticko-uremický syndrom, který může vést až k selhání ledvin, mrtvici a smrti.

CDC proto radí, až lidé při pečení dávají pozor a syrové těsto umístí především mimo dosah dětí. Je třeba ctít instrukce receptu a pochutinu péct dostatečně dlouho na dostatečně vysokou teplotu. Produkty obsahující syrovou mouku nepatří do mléčných šejků a zmrzlin.

Ingredience jako vejce a mouka by navíc měly být drženy jinde než ostatní potraviny. Mouka velmi práší a může se lehce přenést. Po pečení je třeba pečlivě si umýt ruce mýdlem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud