Ruští blogeři „velebí“ Kima. Úřady kvůli diktátorovi narychlo opravily silnice

24. 4. 2019
20:10

Příjezd severokorejského vůdce do Vladivostoku, kde se Kim Čong-un ve čtvrtek setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, se stal událostí dne pro hlavní ruská média i pro sociální sítě, na kterých se bouřlivě diskutuje, zda host ochutnal, anebo neochutnal ruský chléb se solí. Ten mu dívky v krojích předložily na první zastávce jeho vlaku v Rusku, na nádraží Chasan, ještě před příjezdem do Vladivostoku. Kim měl totiž s pecnem zjevné potíže.

I ironičtí blogeři podle zpravodajského serveru Newsru.com oceňují, že „Kim dal Vladivostok do pucu“: před jeho příjezdem náměstí před nádražím „umyli mýdlem“ a budovy v okolí přetřeli, samozřejmě s ujištěním, že jde o plánované úpravy, které nesouvisejí s nadcházejícím summitem.

Nicméně kvůli Kimově limuzíně, dopravené do Vladivostoku prý již v úterý letadlem, se také musela opravit silnice na nádraží a o 20 centimetrů rozšířit nádražní brána. „Děkujeme Kimovi za opravu silnic,“ psali Rusové podle ruské redakce BBC v ironických vzkazech.

Kim Čong-un prohlásil, že si vždy přál navštívit Rusko, ale ocitl se zase v Severní Koreji,“ zažertoval o přeměnách metropole ruského Dálného východu jeden z uživatelů. Hodně Rusů podle BBC považuje příjezd diktátora, proti kterému desítky států světa zavedly sankce, za politováníhodný.

Video Příjezd do Vladivostoku Kimovi nevyšel, jeho vlak musel couvat - Reuters
360p

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa