Dvě zemětřesení si na Filipínách vyžádala 11 obětí. Kymácely se i mrakodrapy

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
23. 4. 2019
12:05

Na Filipínách odborníci zaznamenali další zemětřesení, mělo sílu 6,3 stupně, informovala americká geologická služba USGS. Pondělní otřesy si v asijské ostrovní zemi vyžádaly podle aktualizované bilance nejméně 11 mrtvých. Dalších 24 osob se podle agentury AP pohřešuje. V zasažených oblastech probíhaly masové evakuace.

Podle USGS se v úterý země zachvěla na ostrově Samar na jihu souostroví Filipíny. Epicentrum otřesů bylo 13 kilometrů východně od města Tutubigan, ohnisko zemětřesení se nacházelo v hloubce 70 kilometrů. Podle agentury Reuters zatím nejsou informace o případných obětech nebo materiálních škodách.

V noci na úterý záchranáři našli v sutinách supermarketu v provincii Pampanga na severofilipínském ostrovu Luzon další těla obětí zemětřesení, které v oblasti poničilo několik budov a místní letiště v pondělí a dosáhlo síly 6,1 stupně. Počet potvrzených obětí na životě se tak zvýšil o dvě na nynějších 11. Úřady uklidnily místní obyvatele, nebezpečí přívalových vln tsunami podle nich nehrozí.

V Manile se kymácely mrakodrapy

Video Série dvou zemětřesení si na Filipínách vyžádala 11 obětí a desítky pohřešovaných - Reuters

Vědci však následně zachytili ještě 52 dozvučných otřesů. V hlavním městě Manila se během zemětřesení kymácely mrakodrapy, vyděšení lidé z nich utíkali ven na ulici. Z jedné z výškových budov, která má na střeše bazén, „pršela“ voda.

Souostroví Filipíny se nachází v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, zemětřesení jsou tam proto častá.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa