Nevěsta ISIS čelí drsné kritice: „Hnusná špína a d*vka,“ spustil bratr popraveného Brita

Autor: Darina Jíchová - 
22. 2. 2019
05:10

Paul Henning vystoupil proti návratu Šamimy Begumové (19) do Velké Británie. Dívka před čtyřmi lety utekla do Sýrie, kde se provdala za člena teroristické organizace Islámský stát (ISIS). V několika rozhovorech prohlásila, že svého rozhodnutí nelituje. Nechala se slyšet, že jí nijak nevadily ani popravy. Islamisté Henningovi popravili bratra Alana (†47), který v Sýrii jako humanitární pracovník pracoval s dětmi bez domova. „Hnusná špína a d*vka!“ napsal Henning o Begumové na facebooku, informoval deník Daily Mail.

Alan Henning byl popraven v roce 2014, ve zveřejněném záznamu mu sťal hlavu extrémista Mohammed Emwazi, kterému média přezdívala džihádista John. Je tedy pochopitelné, proč Paula Henninga rozrušila výpověď Begumové, která přiznala, že popravy ani uťaté hlavy ji nijak nerozrušovaly, že se „jednalo o nepřátele islámu“ a „dalo se to tolerovat“.

Alan Henning (†47) byl v roce 2013 v Sýrii zajat členy ISISu, o rok později byl popraven. Do země přijel jako humanitární pracovník, chtěl pomáhat dětem.Alan Henning (†47) byl v roce 2013 v Sýrii zajat členy ISISu, o rok později byl popraven. Do země přijel jako humanitární pracovník, chtěl pomáhat dětem. | Profimedia.cz

Henning svůj postoj k nevěstám ISIS sdílel na svém facebooku. Požaduje, aby jim byly odebrány pasy, konkrétně Begumovou označil za „hnusnou špínu“ a „d*vku“. Zvláště protože bez jakýchkoli výčitek požaduje návrat domů, aby v Británii mohla vychovat svého novorozeného syna.

Henning připomněl, že jeho bratr do Sýrie odešel v roce 2013, aby pomáhal dětem, které kvůli probíhajícímu konfliktu skončily bez domova. V tomtéž roce ho ale extrémisté z ISISu zajali a rok nato popravili.

Henning připomněl oběti z Manchesteru

Bratr zavražděného Brita rovněž upozornil na to, že Begumová schválila bombový útok z Manchesteru, kde v květnu 2017 zemřelo 22 lidí včetně dětí. „Tahle zahrada, která vznikla jako památka na děti, jež zemřely v Manchesteru, ukazuje hlavní důvod, proč by se těm, kteří odešli a připojili se k ISISu, nemělo být dovoleno vrátit se zpět,“ napsal Henning ke snímku památníku obětem útoku.

„Na ty děti zaútočil někdo, za kým odešla a koho podporovala. Jak si kdo ustele, tak si lehne. Je na čase, abychom zajistili bezpečí našim dětem,“ reagoval na snahu Begumové dostat se do Británie. „Svět si musí uvědomit, jací lidé to jsou, jak odporní a zkažení jsou,“ dodal na adresu nevěst ISIS. „Můj bratr Alan odešel do Sýrie pomáhat a zaplatil za to životem.“

Syn má britské občanství

Henning není jediný, koho možný návrat Begumové do Británie pobouřil. Lidi šokovalo, když dívka přiznala, že o brutalitě džihádistů věděla ještě, než odešla do Sýrie. „Ano, věděla jsem o tom a byla jsem s tím smířená,“ prohlásila Begumová. Ta se domnívá, že by s ní Britové měli soucítit a společně se synem ji přijmout zpátky do země.

Begumová tento týden přišla o britské občanství, rozhodl o tom ministr vnitra Sajid Javid. Což podpořil také Henning, ten dokonce podal online petici, aby Begumové zabránil návratu domů. Javid však přiznal, že syn Begumové je občanem Británie.

Begumové zavřely dveře Británie, Bangladéš i Nizozemsko

Co se týče Begumové, spekulovalo se o tom, že by z matčiny strany mohla mít také bangladéšské občanství, tamní ministerstvo vnitra ale uvedlo, že Begumovou do Bangladéše nepřijmou. Dívka prohlásila, že se pokusí získat nizozemské občanství a dostat se do země, odkud pocházel její manžel, džihádista Yago Riedjik.

Nizozemci jsou však proti. Jejich vláda oznámila, že Begumová nesplňuje žádné podmínky pro udělení občanství, navíc Nizozemsko je proti repatriaci svých občanů, kteří se přidali k ISISu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hanka666 ( 1. března 2019 12:04 )

Hodit za plot divokým psům.

cotoje ( 22. února 2019 23:06 )

je to kur.wysko s hadrem přes držku jednoznačně jí za 1 strhat ty hadry a pak ji vyhostit i s celou rodinou ze které vzešla do prde..le odkud přišla a klidně i do IS. s čubama se nemá nikdo srát a může plakat jak chce účastnila se poprav co chcete od takové čekat

cesky_novinar ( 22. února 2019 12:15 )

Nepotřebuje armáda nebo policajti pohyblivé terče na střelnicích ?

blecktajp ( 22. února 2019 11:49 )

Z téhle s.vině se mi fakt zvedá žaludek. Tady nějaká lidská práva nebo soucit nemají místo. Ať ji předají vládním silám a soudí si ji za zločiny v Sýrii podle jejich práva. Když se jí tak líbí řezání hlav..

ivoadler ( 22. února 2019 11:32 )

Šamima v těch hnusnejch černejch hadrech vypadá velice islámsky. Uniformita těch černejch hadrů poskytuje jejich nositelům anonymitu, kterou zneužívají k páchání zločinů. Nebo alespoň jejich tolerování.

Zobrazit celou diskusi
Další videa