Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Macronová hasí zvěsti o rozvodu. Přiživila je i prezidentova „jízda“ s Babišem

Autor: Darina Jíchová - 
3. listopadu 2018
09:45

Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho o 25 let starší manželka Brigitte vyrazili na Svátek všech svatých a Dušičky do východofrancouzského města Honfleur. Ruku v ruce a s úsměvem se procházeli po městě a ochotně pózovali svým obdivovatelům. Snad tím chtějí rozptýlit zvěsti o blížícím se rozvodu, které v posledních dnech zaplnily sociální sítě a francouzské blogy.

Macronová nezapřela svůj vybraný módní vkus a do lezavého listopadového počasí vytáhla hnědý kabát se zlatými knoflíky. Francouzští novináři o ní napsali, že vypadá jako filmová hvězda. Ženy toužící po stejném kousku si ho můžou za necelých 59 tisíc korun pořídit na stránkách německého e-shopu MyTheresa.

Prezident Macron svůj oblíbený tmavomodrý oblek vyměnil za džíny a koženou bundu. První pár Francie byl spatřen, jak se prochází po městě a při večeři v restauraci.

Dožene Benalla prezidentský pár k rozvodu?

Macronovi v posledních týdnech čelí zprávám o jejich údajném rozvodu. Je za ním prý skandál spojený s bývalým Macronovým spolupracovníkem Alexandrem Benallou. Muž je vyšetřován kvůli květnovému incidentu, kdy v policejní výstroji napadl demonstranty v Paříži. Jeho čin zachytily kamery. Prezident je kritizován hlavně za svou reakci na Benallovo obvinění. Zbavil ho sice služby, propustil ho však až pod nátlakem veřejnosti.

Ihned se objevily spekulace, že Macronův vztah s Benallou je mnohem hlubší, že je to prezidentův milenec. Macron to důrazně popřel. Celá aféra se dotkla nejen jeho popularity, která výrazně klesla, ale také jeho manželství. Skandál podle zdroje z Elysejského paláce první dámu „velmi ranil“.

Prezident Francie Emmanuel Macron, jeho žena Brigitte Macronová a (vlevo) Alexandre Benalla, Macronův osobní strážce. (foto z 11. června 2017) Prezident Francie Emmanuel Macron, jeho žena Brigitte Macronová a (vlevo) Alexandre Benalla, Macronův osobní strážce. (foto z 11. června 2017) | Reuters

Přátelé Macronových: Jde jen o pomluvy

První zvěsti o rozvodu se objevily v létě hned poté, co vypukl skandál s Benallou. Deník Le Parissien informoval o tom, že Macronová na „nějaký čas bez manžela“ odjela do vily u oblíbeného turistického města Le Touquet. Napřímo se k pomluvám Macronovi nevyjádřili, situaci nenapomáhá ani to, že se někdy na veřejnosti objevují jednotlivě, například minulý týden při Macronově návštěvě Slovenska a Česka, kde podnikl i důkladnou prohlídku města Prahy v doprovodu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Známí Macronových s odkazem na současné fotografie páru sdělili tisku, že mezi manžely je všechno v pořádku. Zvěsti o rozchodu označili za lži a pomluvy. Ve dnech, kdy Macron pobýval na Slovensku a Česku, měla jeho manželka na programu podle Elysejského paláce návštěvu několika kulturních projektů, na jejichž realizaci se podílela.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Monikay ( 3. listopadu 2018 19:25 )

tak. Babiš tady Macrona zkazil...

tosto ( 3. listopadu 2018 16:33 )

dajka123: Vezme !!!!!! a některá i dvakrát.

naidka ( 3. listopadu 2018 16:06 )

Paní Macronové to nejvíc sluší, když je hodně nabalená. Čím menší kousek z ní je vidět, tím lépe.

4552 ( 3. listopadu 2018 15:14 )

Je to ale pořád jejich věc a určitě si k vůli své lásce užili dost.Leta se nikomu nezastaví. V jejím věku i mnohé mladší vypadají příšerně,stačíse dívat.Makronová vypadá dobře akdyž mu to vyhovuje tak je vše v pořádku.

hennessy7 ( 3. listopadu 2018 13:27 )

Je to svraskalá babka, co si hraje na mladici. Ano, umí se pěkně obléknout, ale má úděsnou červenoranžovou barvu make-upu, jakoby strčila hlavu do trouby. Ale co, makronkovi je to stejně jedno, hlavně že může oblézat polonahé černochy nebo alespoň svoji ochranku.

Zobrazit celou diskusi