Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Zataženo, déšť 11°C

Babiš s Macronem se v Praze „rozjeli“. U večeře nechybělo pivo ani kořalka

Autor: zst - 
27. října 2018
12:21

Oficiality, tisková konference a pak už hurá na neformální večeři na Hradčanské náměstí. Tak probíhalo páteční setkání premiéra Andreje Babiše (ANO) a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. A i když je Francie zemí vína, dal si Macron dle fotografií s chutí i pivo nebo slivovici. Krátce před půlnocí pak pěšky sešel staré zámecké schody a zamířil do postele v jednom z luxusních pražských hotelů.

Rychlé formální jednání, kolem osmé večer tisková konference a pak dvě a půl hodiny neformálního povídání u večeře. Takový byl páteční společný program premiéra Andreje Babiše (ANO) a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který je společně s kancléřkou Merkelovou považován za lídra EU.

Státníci si ve vyhlášené restauraci na Hradčanském náměstí nejprve připili tradiční českou „plzní“, Macron ale vyzkoušel také tuzemskou slivovici. Kromě pracovních témat, mezi která patřila mimo jiné otázka migrace, se dostal Babiš s Macronem také k osobním otázkám.

Před půlnocí, po téměř tříhodinové večeři, pak čtyřicetiletý francouzský státník nelenil a „po svých“ zamířil od Pražského hradu po starých zámeckých schodech do svého hotelu na Kampě.

Ráno už byl ale zase na nohou a společně s Babišem a jeho manželkou Monikou si prohlédl na Malé Straně Lennonovu zeď nebo Lichtenštejnský palác. Procházku politici zakončili na Karlově mostě, který prošli zhruba do poloviny. 

Na mostě si Macron neopomněl sáhnout na sochu Sv. Jana Nepomuckého, aby si mohl něco přát. Jeho program v Praze uzavřela návštěva Národní galerie, která v nové expozici ukazuje díla tzv. francouzské sbírky nakoupené před 95 lety československým státem. 

Expozice se může chlubit díly Clauda Moneta, Augusta Renoira, Paula Cézanna, Paula Gauguina, Vincenta van Gogha, Pabla Picassa či Georges Braqua. Obrazy nakoupil stát kdysi za šest milionů korun, dnes má hodnotu přibližně 45 miliard.

willi48 ( 28. října 2018 16:49 )

Volně dle Haška : .... jen žerte, frantíci, vy byste nás takhle nehostili ....

marmat ( 28. října 2018 15:13 )

A KOLIK JE VÁM DÍTĚ ???

marmat ( 28. října 2018 15:11 )

Proč Vám tatínek nebo maminka nevysvětlí, že jako komik se NECHYTÍTE !!!???Natož jako diskutér...Hrozí Vám velká šikana o kterou si sám říkáte!A všichni budou chtít vidět Vaši luxusní podobenku/fotku. A ty frky jsou už zoufale stejný

snehulak ( 28. října 2018 08:20 )

A co ten jeho francouzský protějšek, pokrytče. Vždyť jako by Babišovi z oka vypadl? Jako vždycky vidíš jen to co vidět chceš hlupáku propagando.

junkiexl ( 27. října 2018 20:46 )

Ja te neco reknu, i mrdmat si muze pocist: zdenekk, zdenekkk, zdenekkkkk,zdenekkkkkkkkk!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud