Záchranáři ukončili pátrání po zpěvákovi ze SuperStar. Vyskočil z lodi kvůli šikaně?

Autor: dj - 
11. 9. 2018
10:25

Kanadští záchranáři odvolali pátrání po německém zpěvákovi Danielu Küblböckovi (33), který se proslavil svou účastí v pěvecké soutěži SuperStar, kde v roce 2003 skončil na 3. místě. Küblböck v neděli spadl z paluby výletní lodi společnosti AIDAluna u kanadského pobřeží. Po třech dnech pobřežní hlídka ukončila záchrannou akci. Spekuluje se o tom, že zpěvák z lodi vyskočil, napsal deník Guardian.

Mnoho zpěvákových známých a rodina stále věří, že Küblböck je naživu, záchranáři uvedli, že v moři o teplotě 10,5 stupně měl ale jen minimální šanci na přežití.

Podle svědků Küblböck z lodi vyskočil. Dohnala k tomu šikana na konzervatoři?Podle svědků Küblböck z lodi vyskočil. Dohnala k tomu šikana na konzervatoři? | 

Podle záchranářů nemohl přežít

Po panu Küblböckovi jsme pátrali tři dny, bohužel neúspěšně. S ohledem na teplotu vody a rozbouřenost moře jsme se s těžkým srdcem rozhodli pátrání ukončit,“ uvedl v prohlášení mluvčí pobřežní hlídky major Mark Gough.

Do pátrání byly zapojeny lodě pobřežní hlídky a námořní helikoptéry a letouny. Během 80 hodin záchranáři prohledali plochu o rozloze několika tisíc kilometrů čtverečních, ale nepodařilo se jim najít žádné známky života. Domnívají se, že Küblböck pobyt ve studeném moři nepřežil.

Rozsáhlé pátrání

Posádka a pasažéři výletní lodi byli vyslechnuti, vyšetřovatelé se snaží přijít na to, co se na palubě číslo 5, ze které se Küblböck zřítil, stalo. Několik svědků vypovědělo, že viděli, jak zpěvák vyskočil. K pádu do vody mělo dojít zhruba 185 kilometrů od kanadského přístavu St. John’s.

Loď se po vyhlášení muže přes palubu okamžitě vrátila na místo, Küblböcka ale nenašli. Společnost AIDAluna se v neděli zapojila do pátrání, následně její dvě plavidla nahradili profesionálové. Küblböck se podle svých přátel a fanoušků jako dítě setkal se šikanou ve škole, která ho hluboce zasáhla a jejíž následky si nesl dodnes, informoval německý deník Tiroler Tageszeitung (TT).

Šikana na konzervatoři

„Jsem stále hluboce otřesen,“ komentoval své studium zpěvák. Mluvčí umělecké školy ale obvinění o šikaně razantně odmítl a prohlásil, že zpráva o zmizení jejich studenta je zasáhla. „Naše myšlenky jsou s jeho rodinou, přáteli a fanoušky,“ uvedl ve svém prohlášení.

V srpnu se na jedné z Küblböckových fanouškovských stránek objevil příspěvek, ve kterém zpěvák uvádí, že šikana v něm pořád vyvolává „psychickou i fyzickou bolest“, se kterou „neví, jak se vyrovnat“. Deník TT dodal, že tento příspěvek byl později smazán. Někteří Küblböckovi známí ovšem připouštějí, že zpěvák a bavič mohl z lodi úmyslně vyskočit.

Doporučujeme
tomik007 ( 11. září 2018 16:47 )

Mozna zpival falsene..

Monikay ( 11. září 2018 15:22 )

chudák, asi se to rozhodl ukončit

mislivec ( 11. září 2018 15:11 )

Ja mislel že ta fousatá zpěvačka už jednou umřela, ne?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud