Jak přežila turistka 10 hodin v moři? Zpívala si, říká. Vyšetřují, proč spadla z lodi

Autor: ČTK - 
20. 8. 2018
18:22

Britka, která o víkendu uprostřed noci spadla přes palubu z výletní lodi, poděkovala chorvatské pobřežní stráži za svou záchranu, informoval server BalkanInsight. 46letá Kay Longstaffová strávila v moři dlouhých deset hodin, a jak uvedla, vzhůru a naživu se udržovala zpěvem. Přežila zejména díky své dobré fyzické kondici.

Britka vypadla v sobotu kolem půlnoci z velké výletní lodi Norwegian Star, která směřovala z Benátek do Řecka. Plavidlo se zrovna nacházelo u chorvatského pobřeží Jaderského moře. Na otevřeném moři asi 100 kilometrů od pobřeží strávila deset hodin.

V neděli okolo 9:45 ráno ji objevila chorvatská pobřežní stráž, která ji odvezla do Puly. „Hned jsme si jí všimli, protože mávala rukama, když nás viděla,“ popsal Lovro Orešković z pobřežní stráže.

„Je opravdu zázrak, že je naživu. Na výletní lodi si už mysleli, že tomu tak není. Je vidět, že je velmi fit,“ dodal.

Podle expertů žena v moři přežila díky tomu, že bylo velmi klidné a teplé. Svou roli sehrálo i to, že je na tom Britka fyzicky velmi dobře. „Ti skvělí hoši mě zachránili. Jsem velmi šťastná, že jsem naživu,“ svěřila se Longstaffová chorvatské televizi.

Jak prozradila, snažila se udržovat vzhůru a naživu tím, že si zpívala. Jak je možné, že žena z výletní lodi spadla přes palubu, je nyní předmětem vyšetřování.

Podle některých spekulací musela vyskočit, protože vypadnout z podobného plavidla je téměř nemožné. Podobné případy se stávají jen velmi zřídka, napsal National Geographic. Například v roce 2017 bylo zaznamenáno 17 případů vypadnutí z podobné obří výletní lodi. Jde o velmi malé číslo v porovnání s tím, že každoročně tato plavidla přeplaví na 20 milionů lidí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

starypes ( 21. srpna 2018 07:22 )

Zřejmě ožralou jako slívu ji nadnášel vypitý alkahól.

ov21 ( 20. srpna 2018 19:16 )

měla dost času na vystřízlivění ...

sores ( 20. srpna 2018 19:09 )

Má můj obdiv, mohlo jí něco kousnout nebo i napadnout a sežrat!!

AliceNovakova3 ( 20. srpna 2018 19:09 )

Co by na tom vyšetřovali? Snad jim to řekne sama kam lezla o půlnoci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa