V případu otravy Skripalových dál chybí podezřelí, připustil poradce Mayové

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
1. 5. 2018
17:50

Britské orgány zatím neidentifikovaly osoby podezřelé z otravy bývalého ruského dvojího agenta Sergeje Skripala (66) a jeho dcery Juliji (33). Podle agentury Reuters to v úterý v parlamentu řekl poradce premiérky Theresy Mayové pro národní bezpečnost Mark Sedwill, a to navzdory dřívějším informacím některých médií, že se tak už stalo. Sedwill také sdělil, že byla zvýšena ochrana dalších přeběhlíků, kteří by rovněž mohli být ohroženi.

Skripal a jeho dcera byli 4. března nalezeni v bezvědomí na lavičce v anglickém městě Salisbury. Vyšetřovatelé zjistili, že byli otráveni tekutou formou nervově paralytické látky typu novičok, která byla nanesena na vstupní dveře jejich domu. Podle britské vlády je za útok s největší pravděpodobností odpovědné Rusko. Moskva obvinění opakovaně odmítla.

Podezřelí v případu chybí

Členové parlamentního výboru pro obranu se Sedwilla zeptali, zda už byli identifikováni podezřelí lidé stojící za tímto útokem. „Ještě ne,“ odpověděl podle Reuters poradce.

Britský list The Telegraph ve druhé polovině dubna tvrdil, že ve vyšetřování byl učiněn zásadní pokrok a britská policie a zpravodajské služby identifikovaly klíčové osoby podezřelé z útoku na Skripala a jeho dceru. Jde o takzvané zájmové osoby, které jsou už ale podle všeho zpátky v Rusku. Na konkrétní jména prý vyšetřovatele přivedlo prověřování příletů a odletů z Británie.

Ruští zběhové v ohrožení

Sedwill v dubnu informoval generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, že ruské zpravodajské služby Skripalovy sledovaly již pět let a v této souvislosti uvedl, že někteří další přeběhlíci jsou považováni za „legitimní cíle vraždy“.

Dnes k tomu ve výboru pro obranu řekl, že byly podniknuty příslušné preventivní kroky. „Policie, která je odpovědná za zajištění bezpečnosti a různé agentury prověřují bezpečnost všech lidí, kteří by mohli být tímto způsobem zranitelní,“ uvedl Sedwill.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

satanas ( 2. května 2018 20:02 )

Je znamo ze si cvok, predstav si zeby i Putin resil svetove problemy jako ten posahanej DOnald..PUtin neni spasitel,, ale ver tomu, ze nebyt jeho tak uz se valci v dalsich castech sveta..MOmentsalne si ten krupan DOnald brousi zuby nna IRan..Pochop zu, zacotomas! CHces zdechnout v nebedomosti?

gladio ( 2. května 2018 08:15 )

prozatím je potřeba vás zrůdy usa a nato ,kteří neustále pácháte válečné zločiny a vyvoláváte války postavit mimo zákon a soudit

MarkusHermann ( 1. května 2018 22:49 )

Podezřelí nejsou důležití,důležité bylo obvinit Rusko a spojenci s nimi souhlasí,to je ta pravá havlistická demokracie,zlatí komunisti.

ByloNebylo ( 1. května 2018 22:23 )

Tak Gladio hlupáček, co se zas nažral lhavých demagogických Putinových sraček z Aeronetu se nám už pěkně vypovídal, tak a teď mu dáme ty modrý kokina, co mu pan doktor předepsal a zavřeme Gladia do klecového lůžka a Gladio bude hodný, ne aby zas byl ráno posraný až za ušima, nenene!! To by Gladio byl zase jako obvykle bakanej a smradlavej ZRUDLEJ TCHOŘ

gladio ( 1. května 2018 22:11 )

 takže prolhaná mayová a johnson zajisté odstoupí ,,nebo ne?

Zobrazit celou diskusi
Další videa