Příbuzní se bojí o Skripalovy: Dcera špiona se prý chová divně, jako by byla pod zámkem

9. 4. 2018
21:58

Zdravotní stav Julije Skripalové, která byla spolu s otcem Sergejem (66) otrávena v anglickém Salisbury, se sice výrazně zlepšil, příbuzní o ni ale mají nadále strach. Dcera ruského dvojího agenta prý zní jinak než předtím a skoro to vypadá, jako by se bála říct pravdu.

Skripala a jeho dceru Juliji (33), která přijela na návštěvu z Moskvy, našla britská policie 4. března v bezvědomí na lavičce v jihoanglickém městě Salisbury. Podle Londýna byli otráveni látkou novičok. I když měli jen malou šanci přežít, koncem března se jejich stav zázračně zlepšil a Julija dokonce mluvila po telefonu s příbuznými. Ti ale mají strach, že je něco špatně.

Za otrávenými příbuznými se z Ruska chce vydat Skripalova neteř Viktorija (45), britské úřady jí ale nechtějí dát víza. Viktorija se ale nevzdává a chce požádat o vízum přímo britskou premiérku Theresu Mayovou. "Hlavně se s nimi chci osobně sejít, abych mohla sdělit naší babičce, v jakém zdravotním stavu je její syn a vnučka. Ale byla mi odepřena víza," uvedla Viktorija. Byla prý nucena o případu říci devadesátileté Skripalově matce, před níž zatím rodina informaci tajila.

Když Viktorija hovořila telefonicky s Julijí, sestřenice jí řekla, že doufá, že už se brzo dostane z nemocnice. Zároveň měla ale říct, že si nepřeje, aby ji navštívila, což je podle příbuzných divné. Viktorija a Julija k sobě totiž prý vždy měly blízko. Navíc Julija po telefonu "předpověděla", že její příbuzná nedostane vízum. "Zněla jako by říkala něco, co jí přikázali. Na konci našeho rozhovoru polykala slzy, protože věděla, že už se patrně neuvidíme. Ale pokud opravdu chtěla plakat, když mi říkala, že nedostanu víza, pak to znamená, že mě vidět chce," cituje Viktoriji britský deník Daily Mirror.

"Jsme velice zmateni z toho, co říkala - vůbec nezněla jako obvykle. Samozřejmě chápeme, že nebude znít jako obvykle vzhledem k té otravě a šoku z toho, co se jí stalo. Ale tak nějak máme pocit, že to, co řekla, nebylo z její iniciativy. Zajímalo by mě, jestli ji tam ve skutečnosti nedrží proti její vůli," prozradila Natalia, která vyrůstala se Skripalem.

Británie z incidentu viní Rusko, které to popírá, a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se nechal slyšet, že otrava byla spíše v zájmu Británie, která tak mohla chtít odvrátit pozornost obyvatel od odchodu země z Evropské unie. Rodinu ale politika nezajímá, chtějí jen vidět své příbuzné. To se jim ale nemusí splnit, protože Británie zvažuje, že nabídne Skripalovi a jeho dceři Juliji novou identitu a život ve Spojených státech.

"Bojím se, že Juliji budou tlačit k tomu, aby nás zavrhla a přijala politický azyl, a kvůli tomu už ji a Sergeje nikdy neuvidíme," dodala Viktorija.

Video K Rusku musíme být tvrdí a i Češi si v EU mohou prosadit svou, říká irský exministr Dara Murphy - Zuzana Štíchová, Jan Jedlička
1080p 720p 360p
Video Záznam živého přenosu: O otravě špióna Skripala novičokem, situaci na Slovensku po vraždě Kuciaka, o pátrání po zmizelém poradci nebo o prezidentově zdraví. Ptali jsme se Miloše Zemana v pořadu S prezidentem v Lánech - Blesk.cz
720p 360p

Vše o otravě exagenta Sergeje Skripal čtěte na Blesk.cz zde >>>

salto ( 10. dubna 2018 08:27 )

Vypadá to jako nějaké špinavé hry tajných služeb ve snaze zdiskreditovat Rusko.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa