Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

„Temné doby studené války se vrací.“ Rusové svedli otravu Skripala na Brity a USA

Autor: ČTK, AKu - 
4. dubna 2018
10:40

Otrava bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii byla provokací amerických a britských tajných služeb, řekl ve středu šéf ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin. Chování Washingtonu vůči Moskvě podle něj znamená, že je možné začít hovořit o návratu období studené války.

„Dokonce i v kauze Skripala, což je bizarní provokace neuměle vymyšlená americkými a britskými bezpečnostními službami, některé evropské vlády nenásledují slepě Londýn a Washington, ale místo toho chtějí důkladné objasnění toho, co se stalo,“ prohlásil ředitel Služby vnější rozvědky (SVR).

Naryškin v souvislosti s kauzou rovněž hovořil o možném návratu dob studené války. „Washington se upnul na boj proti neexistující takzvané ruské hrozbě. To dosáhlo takových rozměrů a nabylo takových absurdních rysů, že je možné hovořit o návratu temných dob studené války,“ řekl podle agentury Reuters Naryškin na bezpečnostní konferenci v Moskvě.

Skripal byl se svou dcerou napaden 4. března v jihoanglickém městě Salisbury. Britští experti tvrdí, že útok byl spáchán nervově paralytickou látkou novičok vyvinutou Ruskem, respektive Sovětským svazem. Britská vláda je přesvědčená, že za akci je s největší pravděpodobností zodpovědné Rusko, což ale Kreml důrazně odmítá.

Aféra vedla k rozsáhlému diplomatickému konfliktu mezi Ruskem a západními zeměmi včetně Česka; obě strany si vzájemně vypověděly desítky diplomatů.

Vše o otravě exagenta Sergeje Skripal čtěte na Blesk.cz zde >>>

Antonin Blaha ( 4. dubna 2018 22:18 )

 Podle toho co nam Zapad serviroval o Syrii a jaka se ukazuje skutecnost,kazde jejich slovo byla lez ,z toho vyplyva ze v tom pokracuji a jen naivni mainstrimem zpracovany trubecek jim muze jeste neco verit.🤔

illyria ( 4. dubna 2018 12:20 )

zhruba tak 80% české populace... doporučuji se přestěhovat na Západ... Třeba do USA... tam "blborusáků" nebude jako tady...

santikxauz ( 4. dubna 2018 11:52 )

Kdo se diví,to se dalo čekat,že to není práce Ruska,ale jiných zločinců.

horalysa ( 4. dubna 2018 11:14 )

V prvé řadě obvinili Britové Rusko z otravy Skripala. A to bez jediného důkazu. Samozřejmě, že Rusové se brání. Pokud nebude jasný důkaz o tom, kdo otravil Sripala, mohl to být kdokoliv. Češi, Slováci, Britové, Američané a další státy. Není znám pachatel, viníkem může být kdokoliv.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud