Rusové chtějí informace o vyšetřování otravy bývalého agenta Skripala a jeho dcery

Autor: ČTK - 
1. dubna 2018
21:51

Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo mezinárodní Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), aby mu poskytla informace o vyšetřování případu otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v jihoanglickém Salisbury. Informovala o tom dnes agentura AP. Už v sobotu Moskva zveřejnila seznam otázek, na které požaduje odpověď v souvislosti s kauzou Skripal od Británie a Francie.

Ruská mise při OPCW zaslala sekretariátu organizace podle ministerstva zahraničí seznam celkem třinácti otázek. Ptá se například, o jakou pomoc Británie organizaci požádala, jaké informace Londýn OPCW poskytl či jaká metoda byla použita při sbírání vzorků látky použité při útoku na Sergeje a Juliji Skripalovy.

Británie před časem požádala odborníky OPCW, aby se podíleli na analýze látky, která Skripala a jeho dceru otrávila. Podle Británie jde o nervově paralytickou látku novičok, již vyvinula armáda Sovětského svazu.

Už v sobotu ruské ministerstvo zahraničí informovalo, že do Londýna a Paříže poslalo seznam otázek ke kauze Skripal. Ptá se například na zdravotní stav Skripalových, jak se podařilo britským odborníkům tak rychle identifikovat nervově paralytickou látku použitou při útoku v Salisbury či jak je do vyšetřování zapojena Francie.

Jak bude Rusko postupovat v případě, že na svoje otázky nedostane odpověď, ministerstvo zahraničí neuvedlo.

Video Rusové udeřili na Česko kvůli novičoku. A ČSSD už zase vyhání Babiše z vlády - Blesk TV

Británie tvrdí, že za útokem na Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji je s největší pravděpodobností zodpovědné Rusko. Moskva to odmítá. Kvůli kauze Skripal vypověděly téměř tři desítky zemí kolem 150 ruských diplomatů. U většiny států reagovala Moskva recipročně a vypověděla stejný počet pracovníků příslušných ambasád.

1912 ( 3. dubna 2018 06:19 )

Váleční zločinci USA potřebovali získat co nejvíce podpory proti tažení na Rusku hlavně od Eu a jejich největšího spojence Británie proto věřím ,že největší podíl na této otravě tohoto dvojitého špiona !At to bylo před ruskými volbami a nyní se blíží mistrovství ve fodbalu které se odehrává v Rusku a je třeba rozpoutat další štvavou a nenávistnou kampan !Ano západní státy začínají býti hrozbou a opět proti Rusku a i my se jími stáváme !!Před r,1938 mělo Německo svého Hitlera a Gobblese kteří štvali a propagovali nenávist k Sovětům dnes opět se rozeštvávají národy a nechávájí se zmanipulovat !v 21 století se Europa opět stává jen díky této štvavé kampaně od těch kteří války nezažili t,USA která od r 1945 jen válčí po světě a stále vymýšlí konspirace jak mít důvod a začít někde tu válku !!A české ovčí hovada jsou schopni se opět nechat oblbovat a manipulovat !!Ano hrozba je opět ze západu !!!!!!!!!

sovca ( 2. dubna 2018 05:30 )

Skripala zradil Rusko a určitě hned všechny agenty vyzradil,takže by Rusům nic nepomohlo,že ho zlikvidují.Naopak Anglie,Francie,USA a další,potřebují Rusko zdiskreditovat a hodí se jim k tomu každá svi....a. Jak s Anglií tak s Francií máme své historické zkušenosti a USA-největší agresor na světě jim radí jak na to.Kdyby Rusové zlikvidovali zrádce Skripalu,určitě by to vymysleli lépe.

Samo ( 2. dubna 2018 04:23 )

Tady se máte vyjadřovat k požadavku Rusů, aby jim Anglie odpověděla na 14 otázek a Francie na 10 otázek. A u nás na Valašsku by na své otázky dostali odpověď: A po čuňách byste nechtěli. Kdo měl odpovídat na otázky, byli v prvé řadě Rusové, protože likvidování jsou ruští azylanti ve Velké Británii ruskými agenty tajných služeb pomocí ruských jedů a navíc ve veřejném prostoru, aby se kolem toho udělal rozruch. Jsou to Rusové, kteří měli motiv zlikvidovat Skrípalu, protože znal jako bývalý vysoký důstojník GRÚ 300 agentů této služby i s jejich pravou identitou. To byl ten pravý motiv, proč jej zlikvidovali. A udělali to bezohledným a zvláště zavrženíhodným způsobem, na kterém je znát podpis Rusů.

fakytr ( 1. dubna 2018 23:58 )

Putin neni debil, aby nechal zabít nějakého dvojitého šmejda před svýma volbama a to ještě identifikovatelnám jedem. Prolhaný angláni napadli Sadáma, že má zbraně hromadného ničení a pak nic nenašli. Toto je obdobný případ. Nezapomínejte na to, že nás ty *** v Mnichově prodali Hitlerovi.

fakytr ( 1. dubna 2018 23:47 )

Veliká anglije mele z posledního. Její vykradené kolonie se bortí a ubohý lidi se stěhují k nim. Ta májová kráva se snaží odvrátit pozornost z toho, že jsou v análu a nechala zabít ruského šmejda a hodila to na Rusko. Snaží se nějak vyvléct z brexitu a zneužívá k tomu přisluhovačské stáíty včetně našich vlastizrádných hajzlů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud