„Nehoráznost“ v letadle Aeroflotu rozzlobila Rusy. Britové zmínili drogy a zbraně

Autor: ČTK, ivm - 
31. března 2018
14:30

Rusko zažádalo o oficiální vysvětlení od britských úřadů, proč v pátek prohledávaly letadlo společnosti Aeroflotu na londýnském letišti Heathrow. Bez něj hrozilo, že začnou ruské úřady dělat totéž u letadel britských aerolinek. S odvoláním na sobotní prohlášení ruského ministerstva dopravy o tom informovala agentura Reuters. A Britové s vysvětlením skutečně přišli, prý je to rutina kvůli ochraně před organizovaným zločinem.

„Pokud nebude žádné vysvětlení, ruská strana bude považovat kroky proti našemu letadlu za nelegální a také si vyhradí právo podniknout podobné kroky vůči britským leteckým společnostem,“ uvedlo v sobotu ministerstvo.

Ruské velvyslanectví v Londýně tvrdí, že kontrola příslušníky hraniční a celní policie byla mimořádná a že šlo o nehoráznou provokaci.

Ruský velvyslanec v Británii Aleksandr Jakovenko v sobotu v televizi Rossija 1 dal údajnou prohlídku letadla do souvislosti s aférou kolem otravy bývalého ruského dvojího agenta Sergeje Skripala a i nedávné smrti ruského podnikatele Nikolaje Gluškova.

„Můžeme si z toho udělat jeden závěr. Tím je, že se britská strana chová velmi nezodpovědně,“ řekl.

Video  Třetí muž USA promluvil v Česku o Nikulinovi. Vydání do Spojených států očekával  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Ministerský náměstek: Je to rutina

Prohledávání letadel za účelem ochrany Británie před organizovaným zločinem a pašováním drog a zbraní je rutinní záležitostí, uvedl v reakci na ruskou žádost o oficiální vysvětlení náměstek ministryně vnitra pro bezpečnost Ben Wallace. Po prohlídce podle něj mohlo letadlo pokračovat v cestě.

„Je rutinou, že pohraniční stráž prohledává letadla, aby ochránila Británii před organizovaným zločinem a před těmi, kteří se pokouší do země dostat škodlivé látky jako drogy nebo střelné zbraně,“ uvedl náměstek ministryně vnitra Amber Ruddové. Po prohledání mohlo podle Wallace letadlo společnosti Aeroflot pokračovat v cestě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Antonin Blaha ( 31. března 2018 22:06 )

 Anglosasikum nikde nic nevychazi proto ta nervozita a vymyslene akce ,Rus je dobry sachysta takze je ted na tahu a modleme se aby nebyl cely svet hodne prekvapeny.

balika ( 31. března 2018 19:16 )

Nemotej se tu pod nohama, pse, na tebe je text dost složitý.

infos ( 31. března 2018 19:13 )

A co jako. Nic. Syrskej je s Putinem kámoš, trubko.

balika ( 31. března 2018 19:08 )

Na damašském předměstí Džobar ve východní Gutě v Sýrii zvláštní jednotky rozvědky leteckých sil syrské armády zadrželi skupinu důstojníků SAS skrývající se v podzemním středisku.Britové se přes Omán obrátili na Rusko kvůli osvobození zadržených.Když dostali odpověď, že domlouvat se musí s velením ozbrojených sil Syrské arabské republiky, začali vyvádět.Teď do Omámu spěšně vyjel ministr obrany USA. Letadlo samo o sobě nikoho nezajímá. Jedná se vytvoření záminky pro zadržení jeho posádky a její výměnu za zadržené členy zvláštních jednotek SAS.

melis ( 31. března 2018 18:34 )

A hlavně naopak, o tom není pochyb.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud