Zákeřná „japonská“ chřipka klátí Británii, očkování nepomáhá

Autor: dj - 
19. 1. 2018
18:48

Velká Británie zápasí s epidemií chřipky, počet nakažených za poslední dva týdny vzrostl o 150 % a média hlásí, že se země potýká s takzvanou „japonskou“ chřipkou, která podle Národní zdravotní organizace (NHS) není tak závažná, ale za to se rychle šíří, informoval o tom deník Telegraph.

Nemoc je také známá pod svým kmenovým názvem Jamagata či influenza typu B. Odborníci uvedli, že napadá lidi se sníženým imunitním systémem, jako jsou děti, těhotné ženy a senioři. Británie v poslední době zaznamenala nárůst úmrtí starších lidí, kteří chřipkou onemocněnili. Britští lékaři viní úřady z toho, že neposkytly dostatečné finance na pořízení vakcín, aby mohli lidi oočkovat.

Nejvíce postižené oblasti jsou York, Herefordshire a severní Somerset. Podle statistik se země potýká s nejhorší epidemií za posledních sedm let. Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že pokud se v následujících 2 týdnech bude situace zhoršovat, oficiálně vyhlásí chřipkovou epidemii.

Chřipka nejčastěji napadá děti.Chřipka nejčastěji napadá děti. | 

Neúčinné vakcíny

Lékaři prosí nemocné, aby zůstávali doma a léčili se a neriskovali své zdraví. Zamezí se tak i dalšímu šíření viru. Na začátku ledna se ministerstvo obávalo „australské“ chřipky podtypu A/H3N2, tedy jednoho z nejnebezpečnějších chřipkových virů. Nynější statistiky ale dokazují, že influenza B je ještě zákeřnější. Nakazit se mohou i očkovaní lidé, neboť vakcíny, které Británie pořídila, neobsahují obranné látky proti tomuto typu.

Jen minulý týden přišlo do britských nemocnic kolem 4 a půl tisíce lidí, z nichž u 61 % byla prokázána influenza B. „Kmen Jamagata se rapidně šírí, situace se může rychle změnit ze špatné na drastickou. Epidemii musíme zamezit,“ řekl doktor Nick Scriven z Asociace lékařů. Jeho kolegové dodávají, že se musí i více dohlížet na to, jaké typy vakcín se od NHS kupují, aby se pro příště předešlo současnému stavu.

Epidemie je na spadnutí

Chřipka za letošní zimu zabila už 120 lidí, většinou se jedná o lidi starší 65 let. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že od začátku roku onemocnilo zhruba 15 % obyvatelstva, to je asi 8 milionů lidí. Čekárny praktických lékařů jsou přeplněné, problémem je i to, že lidé s chřipkou nezůstávají doma, chodí do práce a nemoc dál šíří.

Chřipka zabíjí:

Video Chřipka bije, ale nezabije? Není to pravda, na chřipku se umírá i v Česku, říká lékař - Blesk TV
1080p 720p 360p

Doporučujeme
prycsnima ( 19. ledna 2018 22:06 )

 Lidi sou pra sata . používají hadrový šnuptichly a rozmazávají ty svoje hleny z rypáku v kapsách a pak rukama kolem sebe . Takže vy pra sata ! Kupte kvalitní a pevný papirový kapesníky a po použití okamžitě vyhoďte !(do koše !) .

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud