Do Česka se valí chřipková epidemie. Může i zabíjet, varuje lékař

Autor: ula - 
17. ledna 2018
06:30

Česko stojí na prahu chřipkové epidemie. Počet nemocných se sice zvyšuje, ale podle lékaře Jana Dvoráka je situace zatím klidná. Epidemie už ale zasáhla okolní státy a je jen otázkou času, kdy naplno udeří i u nás. V loňském roce v Česku zemřelo na chřipku 114 lidí. Chřipka tedy může zabíjet a také způsobit velmi vážné komplikace. Je ještě čas se očkovat? A proč lidé onemocní, i když jsou očkovaní.

„Říká se, že chřipka bije, ale nezabije. To není tak úplně pravda,“ řekl ve studiu Blesk lékař Jan Dvořák z Očkovacího centra Avenier. „Ročně máme hlášeny stovky případů, kdy jsou lidé kvůli chřipce hospitalizováni a jsou známy také případy úmrtí, zejména mezi rizikovými skupinami, jako jsou senioři, děti, chronicky nemocní a těhotné ženy,“ dodává specialista na očkování. 

Jak vyplývá z údajů Krajských hygienických stanic, např. v loňském roce bylo u nás kvůli chřipce hospitalizováno 333 lidí, 114 jich zemřelo.

„Chřipka může způsobit vážné komplikace, jako je např. zánět plic, srdce nebo i svalů,“ varuje lékař.

Má cenu se ještě očkovat proti chřipce? A proč lidé onemocní, i když jsou očkovaní? A co dělat, pokud už chřipku máme? Podívejte se na rozhovor:

Video Chřipka bije, ale nezabije? Není to pravda, na chřipku se umírá i v Česku, říká lékař. - Blesk TV

 

Bedrich42 ( 17. ledna 2018 21:54 )

Teď jsem velmi rád, že jsme podstoupili očkování proti chřipce, díky Oborové pojišťovně kde nám očkování nabídli a taky proplatili. Snad se nemusíme ničeho bát i když co čtu je to asi opravdu zákeřný druh chřipky

prycsnima ( 17. ledna 2018 10:33 )

 Letos přichází chřipka přez Anglií z Austrálie.A je to teda síla,podobně jak ta španělská. Ta zabila 50 milionů lidí.

zdenek43 ( 17. ledna 2018 10:19 )

kazdy rok je to stejne - je to ruska ruleta - 2 000 lidi jednoduse u m r e ........ 2012-Ročně v Česku podlehnou chřipce až 2000 lidí,,,,2013 - "Přibližně dvě procenta všech úmrtí, což je v ČR téměř 2000 lidí ročně, je možné považovat za úmrtí v souvislosti s chřipkou,,,,,,2016-Na chřipku v Česku ročně zemřou až dva tisíce lidí,,,,,,kazdy rok je to s t e j n e 2015 - V souvislosti s chřipkou každoročně umře na světě 250 - 500 tisíc lidí. Nejvíce ohroženou skupinou jsou pacienti s přidruženými onemocněními, jejichž průběh může chřipka zhoršit. Jedná se především o pacienty s onemocněním plic, srdce, ledvin, cukrovkou a poruchami imunity............ a to jsme v 21.stoleti - - - stale neumime se vyporadat???? s takovym MALYM???? V I R E M ano strasne si umime vymyslet jak lidstvo umre na planete diky vetrelcum z Galaxie? - ale kazdy rok staci takoej virusek a je vymalovano..........

Rafan4321 ( 17. ledna 2018 09:39 )

Doporučuji chřipce přesunout se taky na zdejší sociální sítě a zaměřit se na dezinformátory, placené pohůnky ovara, na hlupáky, kteří zde šířili a stále šíří hnusné pomluvy na protikandidáty Zemana, lživé informace a jejich vulgarita přesahuje hranici debility. A kdyby náhodou měla chřipka volnou chvíli, ať zamíří na Hrad a trochu tam poškádlí pány Mynáře, Nejedlé, Čtveráčky a pod.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud