Podle Kima je válka nevyhnutelná: Může za to Jižní Korea a Trump, vzkazuje KLDR

Autor: ČTK, ula - 
7. 12. 2017
06:48

Válka na korejském poloostrově se stala nevyhnutelnou, uvedlo ve středu ministerstvo zahraničí KLDR. Podle něj za to mohou hrozby, které vůči Pchjongjangu zaznívají z Washingtonu. Vinu připsalo i společným manévrům Spojených států a Jižní Koreje. KLDR nedávno provedla další raketový test, který odsoudila Rada bezpečnosti OSN.

„Zbývající otázkou je nyní, kdy válka propukne?,“ sdělil mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí. „Nechceme válku, ale nebudeme se před ní schovávat,“ dodal v prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters.


Mluvčí kritizoval neupřesněné výroky amerických představitelů, které označil za „konfrontační válečné štvaní“. O možnosti vojenského střetu s KLDR nedávno hovořil bezpečnostní poradce Bílého domu Herbert McMaster a člen branného výboru amerického Senátu Lindsey Graham.

Video KLDR otestovala novou mezikontinentální střelu, Američané s Jihokorejci odpověděli vystřelením svých raket. - Reuters
720p 360p

V pondělí začaly rozsáhlé společné letecké manévry USA a Jižní Koreje. Cvičení, které by mělo trvat do pátku, považuje Pchjongjang za provokaci.

Totalitní severokorejský režim pravidelně vyhrožuje jak Soulu, tak jeho spojenci Washingtonu. Severní a Jižní Korea zůstávají technicky ve válečném stavu. Vzájemný konflikt z let 1950–1953 byl totiž ukončen pouze dohodou o příměří, nikoli řádnou mírovou smlouvou.

Video Dramatický útěk severokorejského vojáka: Kolegové na něj začali střílet. - Reuters
1080p 720p 360p

Navzdory rezolucím OSN vypálila Severní Korea 28. listopadu další raketu, o které tvrdí, že je schopna zasáhnout celé Spojené státy. Všech 15 členských zemí RB OSN zkoušku odsoudilo. USA vyzvaly svět, aby s Pchjongjangem přerušil veškeré styky.

Doporučujeme
satanas ( 7. prosince 2017 15:03 )

Nojo, to je hezky ,ale kazdy rozumny musi pochopit ze nebyt USA tak neni sky<m valcit...Kim vi moc dobre ze lumpum je treba nahanet strach a ne se jich doprosovat!

kapsa72 ( 7. prosince 2017 10:41 )

To nejde. I kdyby nekdo dokazal vyhladit Usa na padrt, existuji podvodne zbrane,ktere se aktivuji samy po zniceni usa a ty zas vyhladi zbytek sveta. Rusko ma zas "Satan2" i kdyby mel nekdo vyhladit Rusko,satan2 pote vyhladi zbytek sveta.

satanas ( 7. prosince 2017 10:30 )

Kdyz tak doufam ze Kim ty vecne hnUSAcke agresory s miliony mrtvol na svedomi vymaze z mapy sveta..A konecne bude klid..a mir..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa