KLDR nařídila „popravu“ bývalé jihokorejské prezidentky

Autor: ČTK - 
29. 6. 2017
07:20

Severní Korea ve středu oznámila, že vydala příkaz k „popravě“ bývalé jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje a šéfa jihokorejské rozvědky I Pjong-hoa za to, že prý zosnovali spiknutí s cílem zabít vůdce KLDR Kim Čong-una. Podle agentury Reuters vyzval Pchjongjang Jižní Koreu, aby mu oba bývalé činitele vydala.

Severokorejská oficiální agentura KCNA, která oznámení zveřejnila, neuvedla, jak KLDR na údajné spiknutí přišla. Japonský list Asahu šimbun ale v pondělí tvrdil, že exprezidentka Pak v roce 2015 schválila plán na svržení severokorejského vůdce.

Bývalá jihokorejská hlava státu je nyní ve vazbě poté, co byla v březnu kvůli korupčnímu skandálu oficiálně sesazena. V dubnu byla obviněna, že se přímo podílela na braní úplatků.

Jihokorejská rozvědka v reakci na prohlášení KLDR označila vyhrožování smrtí jihokorejským občanům za nepřípustné a obvinění ze snahy o zavraždění Kim Čong-una za bezpředmětné.

Doporučujeme
sores ( 29. června 2017 09:28 )

Ten hn.us.ák vyžraný je horší než Hitler!!!!! Nechal vyvraždit celé jeho příbuzenstvo a vraždí dál! Bojí se o svou MOC tak to řeší vraždícím útokem. Už by ho měl někdo zastavit a strčit na psychiatrii.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa