Trump postavil nové rakety: Mají chránit svět před arzenálem KLDR

Autor: ČTK - 
1. května 2017
21:12

Spojené státy oznámily, že uvedly do provozu systém protiraketové obrany THAAD, který nedávno umístily v Jižní Koreji kvůli pokračujícímu zbrojnímu programu Severní Koreje. Podle západních agentur odvolávajících se na nejmenované představitele USA systém dosáhl své provozní kapacity.

Umístění systému bylo z logistického hlediska bleskové – první části protiraketového štítu dorazily na místo svého určení na základně na jihovýchodě Jižní Koreje teprve před týdnem.

Prezident USA Donald Trump dnes mezitím v rozhovoru s agenturou Bloomberg řekl, že by za příhodných podmínek byl ochoten se sejít přímo se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. „Považoval bych za vhodné se s ním setkat, určitě bych to udělal, byl bych poctěn,“ řekl Trump. „Za příhodných okolností bych se s ním setkal,“ dodal prezident.

Bílý dům později Trumpova slova doplnil o prohlášení, že vhodné podmínky pro takový summit ale zatím nejsou, protože by KLDR například musela zcela upustit od své aktivity v jaderném a raketovém zbrojení, včetně zkoušek daných zbraní.

Američtí vládní činitelé v čele s Trumpem dali opakovaně najevo, že USA jsou odhodlané přimět KLDR k ukončení jaderného a raketového programu všemi prostředky, v krajním případě i vojenskými.

Pentagon vyslal do oblasti americkou letadlovou loď USS Carl Vinson jako ukázku síly amerického námořnictva. Pchjongjang ale v testování zbraní pokračuje, naposledy v sobotu vyzkoušel raketu. 

KLDR ukázala simulaci útoku na USA. Jak by chtěl Kim zničit světovou velmoc?
Video KLDR ukázala simulaci útoku na USA: Vlajka Ameriky v plamenech. - Youtube.com

Jak vypadá armáda KLDR? Podívejte se v galerii:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 2. května 2017 07:35 )

a tento šašek varuje své občany aby nejezdili do Europy kvůli terorismu !!Vždyt tito zločinci všechny ty islamistické teroristy vycvičili a všechny poslali do EU !!Vždyt rozpoutali ty války v muslimských státech US jsou zločinci jen páchají a dováží zlo do všech zemí kam vkročí tito zločinci at táhnou do US a starají se o sebe vrazi mají plno zločinců po zemi a ještě ohrožují svět !!

1912 ( 2. května 2017 07:18 )

zločinci US opět staví další vojenské základny né proti Korei ale Rusku !!!

sandy1 ( 1. května 2017 23:58 )

Takže ta tzv ochrana Jižní Koree přijde ty Korejce na cca 2 miliardy USD a ještě si budou muset koupit dalších pár desítek Trumpových Holubic míru -nedodělané F 35 a americké zbrojovky si opět namažou kapsu , ale nějak se to přestává líbit chráněným Jižním Korejcům

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud