Trump z neúspěchů viní ústavu: Pro naši zemi je to opravdu hrozná věc

Autor: nka - 
1. 5. 2017
17:20

Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa stojí za dosavadními neúspěchy jeho administrativy Ústava Spojených států. Je podle něj zastaralá a velmi špatná. Napsal to britský web deníku The Independent.

Trump o víkendu oslavil 100 dní ve funkci. Při této příležitosti si média i veřejnost připomněly, jak si prezident prozatím vede v plnění svých předvolebních slibů.

Představuje Trump pro Evropu hrozbu? Podívejte se na rozhovor s europoslancem Machem:

Video Trump hrozba není a Česko by mělo vystoupit z EU, míní europoslanec Mach. - Tomáš Polák

Vysvědčení pro Trumpa nebylo zrovna příznivé. Jeho zákaz vstupu pro občany několika muslimských zemí uvízl u federálního soudu, široce rozhlašovaná reforma zdravotního pojištění zase ztroskotala na odporu samotných republikánů.

Teď se Trump nechal slyšet, že za jeho neúspěchy může americká ústava a její tradiční systém brzd a protivah, tedy vzájemná kontrola soudní, výkonné a zákonodárné moci.

„Je to zastaralý systém. Pro naši zemi je to opravdu špatná věc,“ rozohnil se Trump ve vysílání televize Fox News.

Senátoři republikánů Trumpa zklamali

V rozhovoru pak připustil, že republikánští senátoři jej zklamali, i když s některými z nich má „skvělé vztahy“.

Američany také vyzval, aby na prvního máje raději slavili Den věrnosti, americký svátek připomínající oddanost Spojeným státům, „individuálním svobodám, omezené vládě a přirozené důstojnosti každé lidské bytosti“.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa