Nevěstě ISIS Lindě (16) hrozí poprava: Němci se jí snaží zachránit život

Autor: lm - 
6. 9. 2017
18:36

Německé úřady se snaží zachránit život šestnáctileté Lindě Wenzel, která se přidala k teroristům z ISIS a později byla dopadena iráckou armádou v Mosulu. Místní úřady už ji obvinily a hrozí jí až trest smrti.

Linda Wenzel se rozhodla přidat k ISIS poté, co jí teroristé přes internet vymyli mozek. Dívka loni utekla z domova a odcestovala do Turecka, odkud ji džihádisté propašovali až do Iráku. V Mosulu pojala za manžela čečenského bojovníka a rozšířila řady „morální policie“, která kontrolovala, zda se ženy oblékají podle striktních pravidel ISIS. Některé zprávy ale hovoří o tom, že se stala sniperkou a zabíjela irácké vojáky.

Po zatčení se dívka rozplakala a prosila, že se chce vrátit domů. K tomu ale nejspíš jen tak nedojde. Za boj v řadách teroristů jí hrozí teoreticky i poprava. K tomu ale pravděpodobně nedojde, protože jde o cizinku a německé úřady už se snaží dojednat s Bagdádem, aby dívka mohla odjet domů ke své rodině. V Německu jí hrozí až 10 let za mřížemi.

Video Vojáci oslavují zadržení 16leté Němky Lindy Wenzel. - Facebook/Iraq Hussein
360p

V Iráku dívku vyhledali němečtí reportéři, kterým Linda tvrdila, že všeho lituje. „Jen se odsud chci dostat, chci pryč od války, od těch zbraní a hluku. Chci jen domů za svou rodinou,“ prozradila médiím ze své vězeňské cely. Linda chce být vydána do Německa, přičemž přislíbila tamním vyšetřovatelům, že bude spolupracovat.

Podle dřívějších zpráv měla mít teenagerka v době zadržení u sebe malého podvyživeného chlapce. Miminko museli ošetřit v nemocnici a pak oba poslali do Bagdádu. Podle jednoho z vojáků není jasné, jestli to je Lindin syn, ale dívka podle něj produkuje mateřské mléko. „Nemyslím si, že lituje toho, že se přidala k ISIS, protože vypadala naštvaně a odmítla jakoukoliv pomoc, kterou jsme jí nabízeli,“ uvedl také voják s tím, že teenagerka má podle něj „úplně vymytý mozek“.

Doporučujeme
iFender ( 9. září 2017 09:23 )

O takove lidi se "DEMOKRATI" ihned zajimaji.Bojovala v Iraku dobrovolne take ji musi potrestat iracane.Priznala se ,ze strilela na iracke vojaky.Jak k tomu prijdou jejich rodiny.ktere ona pozabijela.Dobre,ze tam trest smrti existuje v Nemecku by se hned ozvali "Gutmenschen"alias "Slunickari" a dopadlo by to zcela ve prospech teto vrazedkyne.

flesch2z ( 7. září 2017 19:45 )

Je Němka a makala jako kápo, tak se s ní jako s německým kápem musí zacházet. Fašistická Němka se nezapře nikde na světě. Pořád to jsou stejné sv*ně.

flesch2z ( 7. září 2017 19:27 )

Žádné dítě nemá a mléko taky ne. Zase nám hrají prestituti na city. Co chtěla to má, věděla co jí může potkat. Má dost rozumu na to aby sama dojela až do Turecka a dál, přidat se k IS, na soulož, tak ho má i dost na zodpovědnost. Jsi ISISAČKA? tak popravit. Není to už dítě, je to vraždící zrůda!

gabreta ( 7. září 2017 11:18 )

Proč tu holku nepustí? Vždyť jen podporovala chudáky v Sýrii, stejně jako to dělá její kancléřka!! Holka byla vlastně taková "humanitární pomoc"!!

mislivec ( 6. září 2017 21:28 )

K tomu není co dodat

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud