Trump prezidentem: V prvním projevu slíbil obnovu infrastruktury

Autor: tmp, ČTK - 
9. 11. 2016
08:58

Vítězem letošní americké prezidentské volby se stal miliardář Donald Trump (70). Za doprovodu svých nejbližších přednesl v New Yorku svůj první projev po jasném vítězství. V něm poděkoval svojí soupeřce Hillary Clintonové, celé rodině, slíbil obnovu infrastruktury, péči o veterány a hospodářský růst.

Republikánský kandidát Donald Trump byl podle propočtů agentury AP zvolen 45. prezidentem Spojených států. Jeho demokratická soupeřka Hillary Clintonová v telefonátu s ním uznala porážku a poblahopřála mu k vítězství. Trump již v projevu ke svým příznivcům pochválil Clintonovou za kampaň a vyzval k jednotě republikánů a demokratů. Zavázal se, že bude prezidentem všech.

Podívejte se na celý projev:

Video Trumpův vítězný projev - české titulky - YouTube.com, Reflex.cz
1080p 720p 480p 360p 240p

Trump se zavázal, že bude prezidentem všech. Američanům slíbil budování infrastruktury, péči o veterány a hospodářský růst. Amerika pod jeho vedením prý bude usilovat jen o to nejlepší. „Kampaň skončila, naše práce ale teprve začíná,“ řekl zvolený prezident.

Anketa
Máte z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách radost?
počet hlasujících: 11038
Anketa
Máte z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách radost?
Ano.
67 %
Ne.
33 %
počet hlasujících: 11038

Trump bude prosazovat hledání společné platformy, nikoli nepřátelství a partnerství, nikoli konflikty. V zahraniční politice chce s každým jednat spravedlivě.

Prezidentské volby v USA 2016 na Blesk.cz ZDE

Kdo jsou děti Donalda Trumpa - Podívejte se

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa