Volby v USA ONLINE: Clintonová lituje porážky, proti Trumpovi protestují

Autor: bud, ČTK, kal, abo, všm - 
9. 11. 2016
21:31

45. prezidentem Spojených států bude republikán Donald Trump. Svým podporovatelům v New Yorku ve středu ráno oznámil, že mu k výhře telefonicky pogratulovala jeho demokratická rivalka Hillary Clintonová. Sama Clintonová před kamery přišla až s dlouhým odstupem. Přiznala, že porážka jí bude dlouho bolet. Trumpovo vítězství udělalo radost českému exprezidentovi Václavu Klausovi. Jeho nástupce Miloš Zeman oznámil, že nově zvolenému prezidentovi pogratuloval a pozval ho do Česka. Blesk.cz nabízí ze světové události číslo 1 online zpravodajství.

Anketa
Máte z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách radost?
počet hlasujících: 11045
Anketa
Máte z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách radost?
Ano.
67 %
Ne.
33 %
počet hlasujících: 11045

První volební místnost se otevřela v Dixville NotchPrvní volební místnost se otevřela v Dixville Notch | ČTK

Podívejte se, jak volby v USA odhadl novinář Erik Best:

Video  Erik Best o volbách v USA  - Alexandr Božilov, Lukáš Červený

Volby v USA jsou de facto dvoustupňové: Američané nevolí přímo, ale vybírají takzvané volitele. K úspěchu potřebuje kandidát v rámci celých Spojených států získat 270 z celkových 538 volitelů. Hlasování samotných volitelů je tradičně bez překvapení, protože kopíruje výsledky voleb v jednotlivých amerických státech. Volitelský výbor vybere prezidenta 19. prosince a nová hlava státu pak složí přísahu 20. ledna.

Prezidentské volby v USA 2016 na Blesk.cz ZDE

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zigzag ( 11. listopadu 2016 15:54 )

To je ta novodoba demokracie ala Clinton kdy podle ni by se mela vetsina podridit mensine

montevideo ( 10. listopadu 2016 18:49 )

Co ti Amíci blbnou? Trump je demokraticky zvolený prezident. Oni na tu svou "demokracii" neustále poukazovali a dokonce ji vnucovali ostatním. Některým ji i házeli na hlavy (viz Bělehrad). Tak co řvou ?

radi ( 10. listopadu 2016 17:45 )

Jak se mela zachovat podle tebe? Jit na raut a oslavovat prohru? Donald mel vitezny proslov az ve 3 am. Clinton mela svuj proslov kolem 9te. Velmi dobry proslov a vsem se omluvila, ze je zklamala prohrou.

hejhej ( 10. listopadu 2016 10:57 )

Protestující, stejní chudáci jako u nás. Prezident je zvolený většinou. A co tím vyprotestují ???? Chtělo by to používat mozek

zednik ( 10. listopadu 2016 08:20 )

Proč začíná strašit utahováním opasků, když dobře ví, že celé roky nedodržujeme závazky ??? http://echo24.cz/a/wL6kP/cesti-politici-souhlasi-s-trumpem-evropa-se-o-obranu-musi-starat-sam a

Zobrazit celou diskusi
Další videa