Trump kritizoval daně v USA. Miliardář ze systému přitom sám těží

Autor: ab - 
4. 10. 2016
17:35

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump kritizoval daňový systém v USA. Na mítinku v coloradském městě s příznačným názvem Loveland ho označil za „nespravedlivý“. Zároveň však připustil, že z něj těží.

„Daňový systém je neuvěřitelně nespravedlivý. Já o tom mluvím již dlouho. Slyšeli jste mě o tom mluvit, přestože z něj těžím, to musím připustit,“ řekl Trump před zaplněnou halou.

Svým podporovatelům si Trump také postěžoval na sdělovací prostředky. „Média jsou nyní posedlá údajnými dokumenty z 90. let – na konci jednoho z nejbrutálnějších ekonomických úpadků v naší historii. Podmínky týkající se nemovitostí na začátku 90. let byly skoro stejně špatné jako během velké hospodářské krize v roce 1929 a mnohem horší než během recese v roce 2008,“ uvedl.

Donald TrumpDonald Trump | Reuters

Republikánský kandidát tak nejspíš reagoval na zájem médií o jeho daňová přiznání. Například deník New York Times přinesl před pár dny informace o tom, že Trump kvůli špatnému podnikání v roce 1995 vykázal ztrátu 916 milionů dolarů (22 miliard korun) a dalších 18 let údajně neplatil žádné daně z příjmů. Trump následně obvinil newyorský deník, že je spolu s dalšími médii prodlouženou rukou kampaně své soupeřky v boji o Bílý dům Hillary Clintonové.

„George Soros vykázal ztrátu 1,5 miliardy za 6 měsíců a v roce 2014 Warren Buffet přišel o 873 milionů dolarů a mě zajímá, jestli si to odečetli,“ ptal se Trump svých příznivců.

Donald TrumpDonald Trump | Reuters

Právě daně dělají kontroverznímu miliardáři asi největší starosti. V USA čelí dlouhodobé kritice, protože nezveřejnil svá daňová přiznání za poslední roky. Nepsaná tradice kandidátů na prezidentský úřad přitom velí daňová přiznání zveřejnit.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

nezadat1 ( 5. října 2016 11:39 )

No co,on je kapitalista,ale že ti naši parchanti v parlamentu na přič pol.stranami si odsouhlasili fotovoltaiku a holí nás nestydatě i z kůží to je podle nich v pořádku.Jenom mají plnou hubu o střetu zájmů Babiše který ovšem nemá ani jednu elektrárnu.Tomu se říká páni poslanci okrádání těch nejchudších ve státě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa