Trump se znovu navezl do médií. Viní je z neúspěchů v průzkumech

Prezidentský kandidát Donald Trump osočil média. Prý kvůli jejich zaujatosti ztrácí body.
Autor: ČTK, zst - 
14. 8. 2016
21:07

Republikánský prezidentský kandidát Trump znovu napadl média, která podle něj mohou za to, že prohrává v průzkumech se svou demokratickou soupeřkou Hillary Clintonovou. Trump viní „nechutná“ média v čele s listem The New York Times z překrucování svých slov a z nadržování protikandidátce.

Trump se opřel do tisku ve chvíli, kdy jej republikáni vyzývají, aby se necelé tři měsíce před volbami zaměřil plně na Clintonovou. „Kdyby o mě nechutná a zkorumpovaná média informovala čestně a nevkládala falešné významy do slov, která říkám, vedl bych nad Hillary o 20 procent,“ napsal Trump na Twitteru.

„O mých shromážděních nikdy neinformují tak, jak se má. Nikdy se nezmíní o skutečném poselství a nikdy neukážou, kolik tam je lidí ani jak jsou nadšení,“ následoval další tweet.

„Nebojuji pouze s nepoctivou Hillary, ale také s nečestnými a zkorumpovanými médii a jejich ochranou vlády,“ stěžoval si také.

Trump tím podle AP přiznal, že v boji s Clintonovou nevyhrává a že by jej v listopadových volbách mohla čekat velká porážka. Od kandidáta se navíc s každým kontroverzním výrokem odvracejí další významní republikáni nebo celé jejich skupiny. Trump nedávno například řekl, že Obama a Clintonová v podstatě „založili Islámský stát“.

Zvláště nabroušený je Trump na The New York Times, který v sobotu zveřejnil článek, podle něhož se Trumpova kampaň hroutí a sám kandidát je „vyčerpaný a otrávený“. Trump uvedl, že „ten list půjde k čertu“, a naznačil, že by mu mohl odejmout volný přístup na své akce.

Tento týden další velká skupina republikánů vyzvala vedení strany, aby upustilo od Trumpovy podpory. Poukázala na „sporné, neuvážené a nekompetentní“ výroky kandidáta a na jeho „rekordní nepopularitu“. Skupina se pokouší vedení strany přesvědčit, aby místo podpory Trumpa v boji o Bílý dům poskytlo pomoc republikánským kandidátům usilujícím o zvolení do Kongresu.

Doporučujeme
pepen ( 15. srpna 2016 07:59 )

Trump-strašně odporný člověk !!!!!!!!!!!

jarypadlo ( 15. srpna 2016 07:49 )

Donalde to nebude neúspěch v průzkumech,vidím to na normální manipulace a mediální zkreslování situace.Jako u nás Jakub Onan Janda a aktivisti,sluncaři a podobní pomatenci.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa