Trump a hluboká česká stopa: Obvinění ze znásilnění i plynulá čeština

Autor: info.cz - 
9. listopadu 2016
08:25

Očekávaný nový prezident USA Donald Trump má k České republice blízko. Ve Zlíně žije jeho bývalá tchyně Marie Zelníčková. Pravidelně sem jezdí i republikánovy děti z prvního manželství - dcera Ivanka a synové Donald a Eric.

Amerika podle Zelníčkové Trumpa potřebuje. Jeho vítězné tažení na Bílý dům sledovala se svou dcerou Ivanou Trumpovou přímo na Manhattanu. S Trumpem má prý stále dobrý vztah. Říká o něm, že je „nejhodnější člověk na světě", Trump ji naopak oslovuje údajně jedinými českými slovy, které zná: „babi" nebo „bábrle“.

„Pokud Donald vyhraje, tak se tam do toho pořádně pustí, Amerika to potřebuje,“ řekla Zelníčková v březnovém rozhovoru pro iDnes.cz. „Pořád se celá rodina vídáme. Navštěvuju vnoučata, hrajeme golf na jeho hřištích.“

Manželství s Ivanou Trumpovou

Ivana Zelníčková se s Donaldem Trumpem seznámila v roce 1976. V té době žila v emigraci v Kanadě a modelingová agentura, pro kterou pracovala, ji vyslala za prací do New Yorku.

„Moderovala jsem v New Yorku módní přehlídku. Holky mě pak přemluvily, abych šla s nimi do restaurace. U stolu tam nikde nebylo místo, a tak jsme seděly na baru, což nemám ráda. No a někdo mi poklepal na rameno - což taky nemám ráda! - a povídá: Já jsem Donald Trump. Pojďte k mému stolu. Tak jsme se poznali,“ popisovala své seznámení s magnátem v minulosti Trumpová.

Necelý rok po seznámení se vzali. Krátce poté se jim narodil syn Donald a v následujících pěti letech dcera Ivanka a syn Eric. Na konci 80. let se ale nad jejich manželstvím začalo smrákat. V roce 1992 se „zlatý pár“ oficiálně rozvedl. Trumpová pak exmanžela obvinila ze znásilnění.

Anketa
Máte z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách radost?
počet hlasujících: 11047
Anketa
Máte z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách radost?
Ano.
67 %
Ne.
33 %
počet hlasujících: 11047

Trumpovy děti a Česko

Vztah k Česku si zachovaly i děti z Trumpova prvního manželství. Nejvíc se k matčině rodné zemi hlasí nejstarší Donald. Americkým médiím se v minulosti svěřil, že mluví plynně česky. Pravidelně sem také jezdí za svými prarodiči rybařit a lovit.

Prezidentské volby v USA 2016 na Blesk.cz ZDE

Kdo jsou děti Donalda Trumpa - Podívejte se

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1946 ( 14. listopadu 2016 16:53 )

1946 ( 14. listopadu 2016 16:50 )

Přesně tak.Šišla na Twiteru pořád rýpe do Zemana a Hradu, jenže on už neví, která bije, chudák.

1946 ( 14. listopadu 2016 16:47 )

1946 ( 14. listopadu 2016 16:41 )

Babi Zelníčková pěkne kecá.Lze najít životopis Ivany, emigrovala tuším v r.1976 tak, že při nějakém závodě na lyžích fičela dál až do Rakouska. Tím se z ní stala emigrantka a jak na tom byli příbuzní emigrantů to se ví. Možná sem malý Don jezdil, ale určitě jen sám a Zelníčkovi? No to bych chtěla vidět kolikrát je putili do USA, ))V roce 1990, kdy tady byl Donald Trumph st. na pohřbu tchána, tak už to mezi ním a Ivanou neklapalo, v r. 1992 se rozvedli, takže až tak dobře ho bábrle neznala. Ale hodí se všechno. Ještě se nakonec dozvíme, že bábrle byla partyzánka.

.krakonos5oo. ( 10. listopadu 2016 10:09 )

Trump a hluboká česká stopa - zajímavý popis omr.dání bezvýznamné české lyžařky

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud