Trumpova moravská tchyně: Donald mi říká bábrle! Proč nebyla na svatbě?

Autor: Jana Gogová - 
7. března 2016
05:00

Bude jí 90, její vitalitu by jí mohli ale závidět padesátníci. Marie Zelníčková (89), rodačka z Velkých Pavlovic, toho zažila dost. Mimo jiné ale byla také tchyní Donalda Trumpa (69), miliardáře a kandidáta na amerického prezidenta.

Ač už je tchyní bývalou, na »Doníka« nedá dopustit. „Jsem pro něho stále jeho bábi a bábrle. Mimochodem, to jsou jediná dvě česká slova, která umí,“ řekla Blesku Marie Zelníčková.

Těsně po druhé světové válce ve Zlíně, ještě jako slečna Francová, potkala svou lásku, manžela Miloše. V roce 1949 se jim narodila jediná dcera Ivana. „Ivana chodila s textařem Jiřím Štaidlem, ten se ale zabil při autonehodě v roce 1973. Výborně lyžovala, ale taky se už věnovala modelingu. U nás a pak i v Kanadě, kam vycestovala jako manželka rakouského lyžaře Alfreda Winklmeiera. To manželství ale trvalo jen dva roky,“ vypráví paní Marie. Ona sama pracovala ve Zlíně dlouhá léta jako telefonistka.

Když Ivanu náhodně na jednom večírku uviděl Donald Trump, úplně se do ní zahleděl, ona napřed odolávala, ale časem to pak už byla láska jako trám. V Aspenu, v luxusním horském středisku, ji už představoval coby ženu, kterou si vezme.

"Moc mu imponovalo, jak uměla lyžovat. To všechno byla zásluha mého manžela, který ji naučil ovládat prkénka nedaleko Zlína na Portáši v Javorníkách,“ vzpomíná paní Marie.

"Na Vánoce 1976 byly zásnuby a v dubnu, přesně 9. v roce 1977, se v New Yorku konala slavná svatba,“ vypočítává zlomové okamžiky paní Marie. Jenže na ní nebyla: „Kdepak, úřady tam pustily jenom manžela Miloše.“

Její dcera se s Trumpem rozvedla v roce 1992. Přesto je s ním paní Marie v úžasném vztahu. „Je nesmírně pracovitý, pohodový, veselý. Těší mě, že u Donalda juniora je druhým jazykem čeština a umí ji dokonale,“ dodává. V New Yorku paní Marie bydlí u Ivany i u Trumpa v centru na 5. Avenue.

„Donald na mne asi trpí, často mi nosí zmrzlinu. Je hodně pracovitý – v sedm ráno už sjíždí dolů ze svého bytu a zase vyjíždí do úřadu ve svém 58poschoďovém Trump Tower.“ Přestože se Trump ještě dvakrát oženil, jeho jedinou pravou tchyní je prý právě paní Marie.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

petrzn ( 7. března 2016 11:40 )

To mluvíš o sobě?

sairait ( 7. března 2016 11:13 )

ÁÁÁ pán je bu.z.erant, nebo jen honič?? V každém případě ko.kotí hlava

petrzn ( 7. března 2016 10:41 )

Jinými slovy, kdyby se potkaly, tak se potkaj dvě slepice co jsou hysterický když jim někde nepustíš kočár nebo je poprosíš aby jim neřvalo děcko a jsou obě dvě stejně tupý, čemuž odpovídaj i jejich intelektuálně nulový zájmy.

pekaaaros ( 7. března 2016 10:40 )

Nevěřím nikomu. Žádnýmu politikovi na světě. Nevěřím Amíkům, že mají Rusové chuť válčit, nevěřím Rusům, že Amíci jsou hajzlové. Všechno jsou to vygradovaný emoce. Kašlu vám na světovej postoj. Kašlu vám na celou EU, NATO i jejich priority. Raděj skočím z mostu, než abych v zájmu podvodníků, oligarchů a korporací šel s vymytým mozkem já nebo moje rodina v první linii jak ovce do války s Rusem. To samý bych nikdy neudělal v zájmu vypatlaných pohlavárů z ruské strany proti západu a nikdy bych to neudělal v zájmu kohokoliv jinýho. Celej svět by si měl dát emocionální reset a víc to už nehrotit a negradovat. obyčejní lidi války nechtějí a kdyby se potkala ruská matka od dětí s americkou matkou od dětí, určitě by si měly ty dvě matky co říct a dokonce by to byla na rozdíl od politických vygradovaných emocí i praktická užitečná debata k něčemu. Nakonec by ty dvě matky zjistily, že jsou vlastně úplně stejný a jejich zájmy jsou stejný, že musej uvařit, uklidit, nachystat děcka do školy a to je to správný dobro, ke kterýmu se má směřovat. ne furt nějaký stíhačky v cizím území a provokace a výhružky a kecy že rusko je hrozba atd atd. s tím se jděte vycpat!! rozumní lidi vám do toho nepůjdou a dobře dělaj!

egyptanka ( 7. března 2016 09:52 )

Donaldu Trumpovi přeji vítězství.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud