Amerika varuje turisty před létem v Evropě. Hrozí tu prý teroristické útoky

Eiffelova věž  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: bru/ČTK - 
31. května 2016
19:21

Ministerstvo zahraničí USA dnes upozornilo Američany na možné teroristické útoky v Evropě letos v létě. Varování je platné do konce srpna. „Varujeme občany USA před rizikem teroristických útoků po celé Evropě, jejichž cílem mohou být velké akce, turistická letoviska, restaurace, obchodní střediska a dopravní síť,“ uvádí se v prohlášení.

Velké množství turistů, kteří během letních měsíců navštíví Evropu, bude představovat velké terče pro teroristy plánující útoky na veřejná místa, zejména při příležitosti velkých akcí,“ upozornilo ministerstvo.

Americká diplomacie zvlášť varovala před možným útokem na evropský fotbalový šampionát, který bude v červnu a červenci hostit Francie. „Stadiony, fanouškovské zóny a prostory s přenosem zápasů fotbalového turnaje ve Francii a po celé Evropě jsou možným terčem teroristů, stejně jako i jiné velké evropské sportovní podniky a veřejná shromáždění,“ uvedlo ministerstvo.

Washington rovněž upozorňuje na možnost velkého soustředění lidí na Světovém dnu katolické mládeže, který je plánován na konec července v polském Krakově. Zúčastnit se ho má až 2,5 milionu osob. Američané jsou varováni, že polská infrastruktura může být v tomto období přetížená a bezpečnostní opatření mohou být rozsáhlejší.

Občané USA by měli být ostražití ve veřejných dopravních prostředcích, měli by se vyhnout přelidněným místům, řídit se příkazy místních úřadů, sledovat zprávy médií a udržovat trvalý kontakt s rodinou.

„Evropské úřady se dál snaží zajistit veřejnou bezpečnost a zmařit spiknutí teroristů. Úzce spolupracujeme s našimi spojenci a budeme s našimi evropskými partnery dál sdílet informace, které pomohou zjišťovat teroristické hrozby a čelit jim,“ praví se v americkém prohlášení.

joudajoudovy ( 1. června 2016 07:38 )

nic noveho.... uncle sam ma stale stejna prani, ktera nasilim prevadi na skutky. i want you i want your money nyni je otazkou, zda vzdelana evropa uveri nevzdelane usa? strycek samik si mysli, ze kdyz do evropy exportoval hambace a cocalu, tak nas ma v kapse. at si nejdrive udela poradek u svych obeznich, hysterickych a dutych ovci, ktere neumeji becet spravnou gramatikou.

1912 ( 1. června 2016 07:10 )

ano mají zájem zničit europu nepotřebuji ekonomicky silného soupeře a proto ta invaze islamistů je jejich zločinecká válečná taktika bez boje aby mohli nás zničit a tak vyvolat zde nepokoje daleko od jejich státu lidi probudte se us jsou zločinci !!!

1912 ( 1. června 2016 06:54 )

A JÁ VARUJI CELOU EUROPU PŘED ZLOČINCI US NEBOT ČÍM VÍCE OKUPUJÍ CELOU EUROPU A STAVĚNÍ ZÁKLADEN I V POSTOKOMUNSTICKÝCH STÁTECH A NÁS NUTÍ VÍCE DOZBROJOVAT A VYNAKLÁDAT VÍCE PENEŽ DO ZBROJENÍ MAJÍ ZÁJEM VYVOLAT ZDE VÁLKU !!!

zdendast ( 31. května 2016 20:07 )

hlavne aby ste sem nelezli vy usaci,..

flesch2z ( 31. května 2016 19:42 )

opr: Co nezvládne - jsem mazala

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud