Vězněný terorista: Spoluvězni vyryl heslo ISIS na čelo

 (Autor: Archiv Blesk.cz)
Autor: ČTK - 
11. dubna 2016
11:21

Vězněný australský stoupenec teroristické organizace Islámský stát (IS) údajně ostrým předmětem vyryl jedno z hesel IS do čela spoluvězně. Svou oběť také škrtil, zbil a polil vařící vodou, uvedl dnes zpravodajský server BBC.

 

Osmnáctiletý radikál čtyřicetiletému muži, s nímž sdílel celu, vyřezal do čela nápis „e4e“, zkratku pro „eye for eye“ (oko za oko). Úřady nyní zkoumají, jak je možné, že se mladík, který je považován za vysoce nebezpečného útočníka, mohl ocitnout v cele se svou obětí.

Útok se odehrál v káznici v Kempsey, asi 4,5 hodiny jízdy severně od Sydney. Zraněný muž byl hospitalizován v kritickém stavu, nyní je podle zdravotnických zdrojů stabilizován.

Zraněný muž byl vězeň, který se dopustil méně závažného zločinu, a měl být zadržován v zařízení s nejnižší ostrahou. Naopak mladý přívrženec Islámského státu, kterého několik mediálních zdrojů identifikovalo jako Bourhana Hraichieho, byl vězeň, pro kterého byl vyžadován nejvyšší stupeň ostrahy. Mluvčí vězeňského úřadu ale řekl, že mladík byl odsouzen za krádež, a nikoli za činy spojené s terorismem.

Podle původních zpráv byl zraněný muž někdejší příslušník australské armády, který sloužil v mírové misi ve Východním Timoru. Ministr vězeňství ve státě Nový Jižní Wales David Elliot ale prohlásil, že tyto informace nejsou přesné.

Policie obvinila Hraichieho z úmyslného těžkého ublížení na zdraví. Stanout před soudem má 23. května.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud