Takhle v Belgii zatýkali kvůli pařížskému teroru: Za mřížemi je 7 lidí

Belgická policie spolupracuje s Francií na rozklíčování teroristického útoku.  (Autor: Reuters, ČTK)
Autor: Klára Brunclíková - 
15. listopadu 2015
11:18

Belgická policie zatkla kvůli útokům v Paříži už 7 lidí. Jeden z nich měl být v době útoků v Paříži. Jak se zdá, teror ve Francii je s Belgií úzce spojený, tamní prokuratura totiž dostala celkem čtyři žádosti o mezinárodní justiční spolupráci.

První zatýkání se odehrálo na belgické hranici. Právě k ní totiž přijelo auto, které se v během páteční noci projíždělo okolo koncertní síně Bataclan, kde přišlo o život víc než osmdesát lidí. Černý Volkswagen s belgickou značkou byl z půjčovny.

V Belgii začaly i domovní prohlídky. Policie se zaměřila hlavně na bruselské čtvrti obývané přistěhovalci z Maroka a Turecka. Právě tam tedy zřejmě vedly stopy. Podle listu La Dernière Heure dokonce z této části města - Molenbeeku - pocházeli tři útočníci.

"Šel jsem kolem, chtěl jsem jít na metro, a co jsem viděl? Ostře ozbrojené policisty a vůbec jsem netušil, co se děje. Jsem opravdu překvapený, obzvlášť v těchto místech, kde bývá klid," popisuje policejní zásah šokovaný kolemjdoucí.

Jak vypadá zatýkání kvůli terorismu? Podívejte se na video:

Video Belgická policie zatýká kvůli útokům v Paříži. - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud