Zmatek, útěk, sirény. Jak viděly teror oči Pařížanů?

Útočníci neměli slitování.
Autor: Klára Brunclíková - 
14. listopadu 2015
19:06

V oknech se odrážejí modrá světla z projíždějících sanitek a policejních aut. Paříž pulzuje zmatkem, bolestí, zvukem sirén a strachem. Místo běžného večera se lidé v metropoli stali součástí teroru. Sociální sítě umožňují podívat se na páteční dění jejich očima.

Sociální sítě se plní záznamy z pátečních teroristických útoků. Člověk, který je nezažil, se jen těžko dokáže vžít do kůže těch, kterým se obrazy plné bolesti už zaryly hluboko do paměti.

V době, kdy jsou chytré telefony běžnou výbavou, se lidé po celém světě mohou přenést do Paříže a vrátit se o několik hodin zpátky. Zlo, které v pátek zacloumalo francouzskou metropolí, je online.

Lidé ale ukazují, že se nedají teroristy snadno zlomit. Stadionem, kterého se také dotkl útok, zněla při odchodu z místa francouzská hymna.

Připravili jsme pro vás sestřih autentických videí, která mapují páteční útok Islámského státu. Záznam není určen pro slabší povahy ani děti.

Video Sestřih videí, která natočili lidé při útocích v Paříži. - youtube

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud