Kde jsou naše děti? Zoufalí příbuzní hledají své blízké. Pomáhá internetové tablo

Autor: bop - 
14. listopadu 2015
19:46

Teror a zmatek zavládl v Paříži v noci z pátku 13. 11. na sobotu. Vyděšení příbuzní vytvořili speciální účet na Twitteru, na kterém sdílejí fotografie a informace o svých blízkých, které se jim nepodařilo zkontaktovat. Někteří z nich mohou být mezi oběťmi pátečních teroristických útoků.

Speciálně vytvořený účet @SOSParis1311 na Twitteru pomáhá lidem sdílet informace a fotografie o jejich pohřešovaných blízkých. Ti se mohli jen ukrýt někam do bezpečí a například ve zmatku přijít o mobilní telefon, ale s uplynulým časem je čím dál pravděpodobnější, že mohli také skončit mezi oběťmi tragédie.

Zoufalí hledající také používají hashtag #RechercheParis. Většina pohřešovaných byla v pátek večer na koncertě Eagles of Death Metal, kde bylo zabito minimálně 80 lidí, možná více. Podle očitých svědků teroristé stříleli do lidí naprosto náhodně. 

K útokům se přihlásila teroristická organizace Islámský stát, údajně je naplánovala jako pomstu za vojenské invence v Sýrii.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud