Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Záchranářka Anička se rvala o životy jiných, teď bojuje o svůj: Čekala dvojčata a zjistili jí rakovinu

vlevo: ilustrační foto, vpravo: Anička s rodinou
vlevo: ilustrační foto, vpravo: Anička s rodinou  (Autor: ZZS Zlínský kraj)
Autor: Slávka Červená - 
12. února 2024
10:10

Prožívala nejkrásnější sen. Zjistila, že bude mámou, a vzápětí, že miminko nebude jedno, ale dvě. Následovala však ledová sprcha. Záchranářce Aničce ze Zlína lékaři oznámili: Máte rakovinu v pokročilém stadiu.

Sympatická Anička je několik let součástí týmu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. „Těch, kteří dnes a denně zachraňují lidské životy v rámci přednemocniční neodkladné péče,“ popsala mluvčí krajské záchranky Gabriela NetopilováSluštíková a doplnila, že nutně potřebuje pomoci ona sama. Loni se s manželem těšili na příchod miminek.

Docházejí jim finance

„V průběhu těhotenství se dozvěděli zprávu, kterou nechce slyšet nikdo z nás. Z naprosto zdravé záchranářky se najednou stala pacientka. Zjistili jí pokročilé stadium rakoviny. Anička má za sebou několik náročných operací, kvůli kterým nemohla řadu týdnů nosit v náručí milované chlapečky. Momentálně pravidelně podstupuje chemoterapii,“ líčila její kolegyně. Absolvovat náročnou léčbu a starat se o dva mrňousky by maminka nezvládla, její manžel proto musel skončit v práci a jít na mateřskou dovolenou, aby o několikaměsíční chlapce i ženu pečoval.

I on dosud nasazoval život při situacích, kdy šlo o životy a majetek, je profesionálním hasičem. „Po finanční stránce to manželé nemají nyní vůbec jednoduché. Úspory rodiny se tenčí. Proto byla vyhlášena veřejná sbírka. Peníze poslouží hlavně na nezbytné potřeby související s péčí o děti a na mimořádné náklady související s onkologickou léčbou,“ dodala Gabriela Netopilová Sluštíková.

Video  Zákeřná rakovina prostaty zabije ročně 1500 Čechů. Starejte se o své zdraví, apeluje přednosta  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

lucie13 ( 12. února 2024 13:23 )

Kromě léčby, kterou pojišťovna ani hradit nemusí (targeted therapy, která je běžná dle zjištěné mutace jak v sousedním Rakousku tak i v Německu), přišli i o plat manžela, který se stará o rodinu.
Postihne to každého třetího z nás, až se to stane někomu z vašich blízkých, tak budete mluvit třeba jinak.

Uživatel_5789793 ( 12. února 2024 11:43 )

Takových případů je...

.... mimořádné náklady související s onkologickou léčbou....

A to je co?

Zobrazit celou diskusi