Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Na Novojičínsku postřelili čápa: I po měsíci je jeho stav stále vážný!

Autor: jel - 
6. května 2023
22:05

Počátkem dubna někdo na Novojičínsku postřelil čápa. Zvíře utrpělo važná zranění a muselo podstoupit operaci. Zdravotní stav čápa je podle záchranné stanice z Poodří i po měsíci stále vážný. Zlomeniny u ptáků se totiž hojí i několik měsíců. 

Zraněný čáp byl odchycen 6. dubna u restaurace U Čápa v Příboře v Moravskoslezském kraji. Jak informovala Záchranná stanice a Dům přírody Poodří, Bartošovice zvíře utrpělo zvíře utrpělo otevřenou frakturu pravé pažní kosti, kost byla obnažena v délce 8 cm a byla částečně roztříštěna. 

Stav čápa je stále vážný

Čáp byl převezen na veterinární kliniku v Ostravě-Porubě a byl ihned operován.„Zranění nebylo způsobené nárazem na atypický hromosvod, ale je následkem střelného zranění, v těle zůstal uvízlý náboj - brok,“ informovali v dubnu zvířecí záchranáři s tím, že prognózy nejsou příznivé. Doplnili, že podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

Tento týden záchranná stanice uvedla, že zdravotní stav čápa je i nadále vážný. Duté ptačí kosti hojí pomalu, stejně jako střelná rána. Zvíře je stále pod antibiotiky. „Fraktury dutých ptačích kostí se hojí poměrně dlouho, někdy je to otázka dvou tří měsíců,“ popsala stanice v příspěvku na sociální síti. Doplnila ale, že čáp již není tak apatický a odevzdaný a sám přijímá potravu.

V galerii se podívejte na další čapí příběhy posledních let.

Video  Čáp z Radomyšle po amputaci nohy  - Záchranná stanice živočichů Makov - Libor Šejna
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud