Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Turistický ráj Čechů Split přitvrzuje: Mastná pokuta za bikiny, alkohol i psa bez vodítka!

Autor: rix - 
1. února 2023
18:40

Turisty v oblíbené chorvatské destinaci čeká v létě razantní restrikce. Úřady v chorvatském splitu totiž přijaly novou vyhlášku, na jejímž základě dostanou rekreanti a místní obyvatelé pokutu ve výši zhruba 3 500 korun, pokud budou chodit po městě bez trička nebo pouze v bikinách.

Nové rozhodnutí o obecním pořádku vstoupilo v platnost prvním dnem letošního roku. Město chce mít jistotu, že se v ulicích nebudou pohybovat žádní turisté oblečení pouze v plavkách nebo bez trička. A rekreanti by se měli mít velmi na pozoru. Pokuta za takový prohřešek se může v přepočtu vyšplhat až ke zhruba třem a půl tisícům korun.

Jak uvedl deník thedubrovniktimes, na občany Splitu a jejich hosty bude v ulicích dohlížet jednadvacet městských strážníků. Pokutu dostanou i lidé, kteří budou v ulicích města konzumovat alkohol nebo venčit psa bez vodítka. 

Split jakoby se inspiroval neméně známým chorvatským letoviskem Dubrovnik. Zhruba 3100 korun tam zaplatí pokutu ti turisté, kteří budou přistiženi, jak se v historické část města pohybují v plavkách. Nařízení vešlo v platnost v srpnu roku 2022.

Video  Škoda Kodiaq zapadla na oblázkové pláži v Chorvatsku.  - TikTok
Video se připravuje ...

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud