Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Onkologická pacientka (†30) své tělo věnovala vědě: Rozpitvali ji před kamerou!

Autor: rix - 
11. prosince 2022
10:22

Toni Crewsová zemřela před třemi lety na velice vzácnou rakovinu slzných žláz, která jí metastázovala do celého těla. Před smrtí přislíbila své tělo vědě. Z pitvy britská televize vytvořila ve spolupráci s lékaři a rodinou Toni dokument, který mapuje její život a především nemoc. Šokující záběry ukazují vůbec poprvé ve veřejné televizi pitvu člověka.

Diváci dokumentu byli z jeho sledování unešení. „Proč se na to pořád dívám, to je neuvěřitelné,“ uvedla jedna z žen. „Jsem naprosto ohromená tím, jak tato výjimečná mladá žena darovala své tělo vědě,“ svěřila se další z nich. Leč jsou záběry vesměs velmi expresivní, publikum snímek spíše obdivovalo. 

„Měl jsem pusu otevřenou úžasem,“ potvrdil další ze sledujících. Jak informoval deník Daily Star, Toni se i díky tomu zapsala do historie. Šlo o první veřejnou pitvu v historii tohoto specifického lékařského oboru.

Samotnou pitvu v dokumentu před davy přihlížejících prováděla doktorka Claire Smithová. „Bylo nám ctí prozkoumat tento vzácný druh rakoviny prostřednictvím neuvěřitelného daru od Toni. Proces pitvy sledovalo přes tisíc studentů, včetně zdravotníků nebo neuromediků,“ prozradila. 

Toni před svou smrtí pravidelně informovala své obdivovatele o svém stavu na sociálních sítích. Zemřela před třemi lety ve věku třiceti let poté, co dlouho bojovala s rakovinou. Krátce před úmrtím jí lékaři museli odstranit jedno oko. 

Video  Takhle operuje robot Da Vinci v nemocnici v Novém Jičíně.  - Karel Janeček
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud