Středa 1. února 2023
Svátek slaví Hynek, zítra Nela
Zataženo, sněžení 2°C

Snoubenci kvůli válce nemohli oslavit svatbu s blízkými: Jejich fotky alespoň nalepili na židle!

Autor: rc, swp - 
7. prosince 2022
09:15

Plánovali nezapomenutelnou svatbu, na níž by nechyběla rodina a přátelé. Ovšem plánování svatby jim zhatila válka, která se na Ukrajině táhne už tři čtvrtě roku.  Maria Bilyková (23) a Vitalij Melynik (27) se ale rozhodli oslavit své štěstí a vzít se, i když svůj svazek stvrdili v úplné jiné zemi a bez svých milovaných. Dvojice se nakonec ale rozhodla, že své nejbližší na svatbě bude mít alespoň „symbolicky“. Na židle nalepili jejich fotografie!

Snoubenci Maria Bilyková a Vitalij Melynik měli svou budoucnost hezky naplánovanou. Nějaký čas už udržovali vztah na dálku, jelikož sedmadvacetiletý Vitalij žil ve Velké Británii, a tak se vídali pouze tehdy, kdy za ním Maria přiletěla, anebo on za ní. Nakonec se rozhodli, že se po svatbě, která se měla konat v létě letošního roku v jejich rodném Lvově, přestěhují do Anglie a začnou tam společný život.

V únoru se Vitalij a jeho máma chystali odletět do Lvova, aby s rodinou Marie naplánovali veselku, ovšem pouhý den před jejich plánovanou cestou, provedlo Rusko invazi na Ukrajinu. Marie se proto rozhodla, že si sbalí potřebné věci a odjede za svým snoubencem. Na cestu se vydala sama, jelikož její maminka a sestra se rozhodly zůstat. Nejdřív odjela do Polska, kde strávila tři týdny, než jí vydali víza na cestu do Anglie.

Ačkoliv původně plánovali svatbu v hezkém kostele na Ukrajině, nakonec se rozhodli vzít v Británii. Najali si svatební koordinátorku a v anglickém hrabství Buckinghamshire v tamním venkovském sídle Hedsor House, si vyměnili sliby. Sál, kde obřad proběhl, zdobily kvetoucí slunečnice a veselce dominovala zlatá barva. Místo zelo prázdnotou. Byly tam židle pěkně seřazené do řad, ovšem nikdo na nich neseděl. Na židlích byly pouze slunečnice.

23:02
31. 1. 2023

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od úterního rána.

22:26
31. 1. 2023

Americký ministr zahraničí Antony Blinken při nadcházející návštěvě Číny hodlá mimo jiné hovořit o válce na Ukrajině, o klimatické změně i o armádách obou zemí. Novinářům to dnes řekl bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby. Blinken Čínu navštíví 5. a 6. února.

21:38
31. 1. 2023

Hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo 2022 vyhrál snímek volného fotografa Vojtěcha Dárvíka Mácy Masakr v Buči. Je ze série fotografií, která dokumentuje válečné události v ukrajinských městech Buča a Irpiň. Mezinárodní porota vítězný snímek vybrala z více než 6000 prací, které do 28. ročníku soutěže přihlásilo 234 autorů z Česka a Slovenska. Lidé si budou moci nejlepší snímky z fotožurnalistické soutěže prohlédnout od středy do konce července v Národním muzeu, kde dnes pořadatelé vyhlásili výsledky.

Kompletní online

Na opěradla židlí ale snoubenci nalepili fotografie všech svých blízkých, které chtěli pozvat na svatbu! „Moje oblíbená část svatby byl vlastně obřad. Byl to opravdu výjimečný okamžik. Drželi jsme se jen za ruce a dívali se jeden druhému do očí,“ uvedla Maria pro britský deník Daily Mail.

Video  Ruský útok zasáhl i nemocnici: Srdce dítěte operovali potmě!  - Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa