Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Snoubenci kvůli válce nemohli oslavit svatbu s blízkými: Jejich fotky alespoň nalepili na židle!

Autor: rc, swp - 
7. prosince 2022
09:15

Plánovali nezapomenutelnou svatbu, na níž by nechyběla rodina a přátelé. Ovšem plánování svatby jim zhatila válka, která se na Ukrajině táhne už tři čtvrtě roku.  Maria Bilyková (23) a Vitalij Melynik (27) se ale rozhodli oslavit své štěstí a vzít se, i když svůj svazek stvrdili v úplné jiné zemi a bez svých milovaných. Dvojice se nakonec ale rozhodla, že své nejbližší na svatbě bude mít alespoň „symbolicky“. Na židle nalepili jejich fotografie!

Snoubenci Maria Bilyková a Vitalij Melynik měli svou budoucnost hezky naplánovanou. Nějaký čas už udržovali vztah na dálku, jelikož sedmadvacetiletý Vitalij žil ve Velké Británii, a tak se vídali pouze tehdy, kdy za ním Maria přiletěla, anebo on za ní. Nakonec se rozhodli, že se po svatbě, která se měla konat v létě letošního roku v jejich rodném Lvově, přestěhují do Anglie a začnou tam společný život.

V únoru se Vitalij a jeho máma chystali odletět do Lvova, aby s rodinou Marie naplánovali veselku, ovšem pouhý den před jejich plánovanou cestou, provedlo Rusko invazi na Ukrajinu. Marie se proto rozhodla, že si sbalí potřebné věci a odjede za svým snoubencem. Na cestu se vydala sama, jelikož její maminka a sestra se rozhodly zůstat. Nejdřív odjela do Polska, kde strávila tři týdny, než jí vydali víza na cestu do Anglie.

Ačkoliv původně plánovali svatbu v hezkém kostele na Ukrajině, nakonec se rozhodli vzít v Británii. Najali si svatební koordinátorku a v anglickém hrabství Buckinghamshire v tamním venkovském sídle Hedsor House, si vyměnili sliby. Sál, kde obřad proběhl, zdobily kvetoucí slunečnice a veselce dominovala zlatá barva. Místo zelo prázdnotou. Byly tam židle pěkně seřazené do řad, ovšem nikdo na nich neseděl. Na židlích byly pouze slunečnice.

16:55
14. 4. 2024

Volodymyr Zelenskyj útok odsoudil a vyzval k úsilí zabránit další eskalaci blízkovýchodního konfliktu. Íránský režim přirovnal k tomu ruskému, oba podle něj „šíří teror a vyžadují rozhodnou a jednotnou reakci světa“. Zelenskyj apeloval na mezinárodní společenství, aby se vzpamatovalo, když slyší útočné íránské drony Šáhed, které jsou „nástrojem smrti“ na Blízkém východě i na Ukrajině.

16:07
14. 4. 2024

Ruská armáda má v plánu ovládnout město Časiv Jar v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny do 9. května, uvedl na sociálních sítích vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Uvedený den se v Rusku obvykle pořádají pompézní oslavy připomínající vítězství nad nacistickým Německem v roce 1945. Časiv Jar, který leží nedaleko od již ovládnuté Avdijivky, je pod neustálou palbou, upozornil na začátku měsíce starosta města Serhij Čaus.

15:32
14. 4. 2024

Toto jsou orientační odhady bojových ztrát Ruska k dnešnímu dni, uvedly Ozbrojené síly Ukrajiny.

Kompletní online

Na opěradla židlí ale snoubenci nalepili fotografie všech svých blízkých, které chtěli pozvat na svatbu! „Moje oblíbená část svatby byl vlastně obřad. Byl to opravdu výjimečný okamžik. Drželi jsme se jen za ruce a dívali se jeden druhému do očí,“ uvedla Maria pro britský deník Daily Mail.

Video  Ruský útok zasáhl i nemocnici: Srdce dítěte operovali potmě!  - Reuters
Video se připravuje ...

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa